top of page
Top

Doğada

Beraber

Biz matlarda, çocuklar doğada!

4-5 Temmuz 2020

Nedir

Çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var!

Sapanca'da Patika Okulu ile birlikte düzenlediğimiz hafta sonları için annelerin hem kendilerine vakit ayırabilecekleri hem de çocuklarıyla doğanın içinde beraber zaman geçirebilecekleri bir program hazırladık.

Dikkat: Programımız 6 yaş ve üstü için geçerlidir.

Kitap Okurken
Arının Anatomisi

Biz annelerle yoga yaparken çocuklar Patika Okulu eğitmenimizle birlikte doğada zaman geçirecekler. Bir salyangozun kabuğunda sanatı, ağaçların arasında arkadaşlığı, bulutlarda gizli hikayeleri, bir patikada ayak izlerini ve en önemlisi doğada kendilerini keşfedecekler.

Beraber aktivitelerimiz de olacak. Sizi çocuğunuzla birlikte doğaya, toprağa, nefes almaya davet ediyoruz. Bir hafta sonunu nefes alarak, keyifli ve eğlenceli geçirmek isterseniz Zeliş’in Çiftliği'nde bizimle buluşun!

Salyangozlar arkadaşlarımızdır
Ezgi İdemen Hazar

1993 yılında Eskişehir’de doğdu. Uludağ Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Aynı yıl TED Eskişehir Kolejinde sınıf öğretmeni olarak göreve başladı.

 

Kaya tırmanışı, dağcılık gibi doğa sporlarına olan ilgisi ve doğada geçirdiği zamanlar, eğitim ve doğanın bir arada olması fikrini doğurduğu için Sapanca’ya yerleşti.

 

Şimdi orman okulu liderlik eğitimi almakta ve çocuklarla doğa çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda Öğretmen Ağı’nda Değişim Elçisi olarak pek çok çalışmada yer almaktadır.

Kim
Mekan
Zeliş'in Çiftliği

Sapanca'da yer alan Zeliş'in Çiftliği'nde sessizlik, doğa ve huzurlu bir ev ortamı var. Şehir gürültüsünden uzak, her mevsimi ayrı güzel bir doğa içinde, 500 metre yükseklikte konumlanan, taze dağ havası ve muhteşem bir göl manzarasıyla Zeliş'in Çiftliği ev sahibimiz olacak.

 

Evinize gelmiş gibi hissedeceğiniz çiftlikte kendinizi bazen şömine başında otururken, bazen çiftliğin tatlı bir köşesinde sohbete dalarken ya da manzaraya karşı kitap okurken bulacaksınız.

 

Zeliş'in Çiftliği'nde sabahları tamamen doğal ürünlerle hazırlanmış şölen gibi kahvaltısı ve  onlarca değişik meze ile  Türk mutfağından yemeklerle inanılmaz tatlar bizi bekliyor.

mekan
Program
Program:

Çiftliğe varıp odalarımıza yerleştikten sonra güzel bir kahvaltıyla yolun yorgunluğunu üstümüzden atıp haftasonuna başlıyoruz. Biz annelerle ilk yoga dersine geçerken Patika Okulu çocukları doğayla tanıştırmaya götürüyor. Ağaçları tanıyacakları, doğada neler olduğunu öğrenecekleri keyfili bir zaman geçirip sonra yanımıza gelecekler. Akşamüstü beraber aktivitelerimiz olacak ve Zeliş’in muhteşem yemeklerinden sonra akşam ateş yakacağız, beraber zaman geçireceğiz.

Pazar sabahı çocuklar doğayla maceralarını sürdürürken biz yine matlara geçeceğiz. Nefes ve hareketin beraber aktığı bir vinyasa dersinde biz yogada, çocuklar da doğada güne başlayacağız. Zeliş’in ünlü kahvaltısından sonra da çiftlikte istediğimiz kadar vakit geçirip evlerimize döneceğiz.

Güzel bir hafta sonu, doğanın kucağında, çocuklarımızla…

İki günde neler değişir, gelin beraber keşfedelim!

fest@home
fest@home
16 May 2020 09:00
Mekan: Eviniz!
Evinizin rahatlığında festival!
Kayıt
bottom of page