top of page
Top

Boşluk

Yarat

Kendine ait bir hafta sonu.

29 Şubat

1 Mart 2020

Kendine bir hafta sonu ayır,

uzun uzun yollar gitmeden, sakin ve ev gibi hissettiren bir çiftlikte, dağ havasıyla, doğa içinde kendi hikayeni yeniden yaz.


Bir küçük çanta yap, matını al, kendini iyi hissettiren ne varsa, kitapların, müziğin, defterlerin, her ne ise seni huzurlu hissettiren, al yanına. Beraber yoga yapalım, istersen yalnız vakit geçir, istersen sohbet edelim, güzel yemeklerle, güzel insanlarla bir hafta sonu geçirelim.

Her mevsimi ayrı güzel çiftliğin,

biz de farklı tarihlerde Zeliş’in Çiftliğinde olacağız ve mevsimler değişirken her birine şahit olacağız. Her hafta sonunda farklı bir temayla hem o güzellikleri hem de kendimizi keşfedelim istiyoruz.

Sadece bakacağız, dinleyeceğiz, başka bir olasılık mümkün mü, beraber keşfedeceğiz.

Nedir
Kim
Gülçin
Özsoy

Gülçin, yoga ile 2005 yılında tanıştı. 2013 yılından bu yana Hatha Yoga ve Yin Yoga dersleri veriyor. Tao Vinyasa atölyeleri düzenliyor. Yoganın nefsin terbiyesinde ustalaşmamıza yönelik kadim öğretilerini, ustaları ile düzenli olarak çalışmaya devam ediyor. 

2013 ve 2019 yılları arasında Türkiye'nin ilk yoga dergisi Yoga Journal Türkiye'nin kurucu ortağı, editörü ve sosyal medya koordinatörü görevlerini üstlendi. 

“Hakikata yönelik çalışmaların dışarıda olan bitenden çok, iç dünyanın arşınlanmasına yönelik tavrından büyüleniyorum. Dış kabukta erimek için bedenin hareket kabiliyetini ve nefesin kesintisiz desteğini yalın bir biçimde kullanmayı öğrenmek en büyük tutkum.”
 

Program
Program:

Yoga kendine samimiyetle, sabırla ve özenle yaklaşmanın en incelikli ve kadim yöntemlerini öğreten disiplinlerden biri.

Bu yakınlaşmayı gerçekleştirmek için farklı hareket formları, oturuş (Asana) çalışmaları ve nefes itinayla çalışılır.

Bu kaynakları kullanmayı öğrendikçe zihin üstünde bir ustalık elde edilir ve varlığa dair gölgede kalmış alanlar aydınlığa kavuşur.

Bu aslında yaşamın gürül gürül enerjisini kesintisiz kullanmak anlamına gelir.

Bedensel ağrılar, zihnin geçmiş gelecek arasında savrulan halleri, topluluk ve birebir ilişkilerimizde benimsediğimiz yoğun ve ağdalı iletişim biçimleri bu gürültünün kaynakları arasında yer alıyor.

Bu hafta sonu inzivasında hatha yoga ve yin yoga dersleriyle zihnin gürültüsünü dindirmek, sükunetle buluşmak ve kendinize dingin bir şekilde bakmak üzere davetlisiniz.

Cumartesi

11:00              Çiftliğe varış
12:00 - 13:30   Yoga : CANLAN
14:00              Serbest zaman
18:00 - 19:00   Yoga : DİNLEN

19:30              Akşam yemeği

Pazar

08:00 - 10:00  Yoga: DENGELEN

10:30               Kahvaltı

Çıkış               Dilediğiniz zaman :)

Mekan
Zeliş'in Çiftliği

Sapanca'da yer alan Zeliş'in Çiftliği'nde sessizlik, doğa ve huzurlu bir ev ortamı var. Şehir gürültüsünden uzak, her mevsimi ayrı güzel bir doğa içinde, 500 metre yükseklikte konumlanan, taze dağ havası ve muhteşem bir göl manzarasıyla Zeliş'in Çiftliği ev sahibimiz olacak.

 

Evinize gelmiş gibi hissedeceğiniz çiftlikte kendinizi bazen şömine başında otururken, bazen çiftliğin tatlı bir köşesinde sohbete dalarken ya da manzaraya karşı kitap okurken bulacaksınız.

 

Zeliş'in Çiftliği'nde sabahları tamamen doğal ürünlerle hazırlanmış şölen gibi kahvaltısı ve  onlarca değişik meze ile  Türk mutfağından yemeklerle inanılmaz tatlar bizi bekliyor.

Mekan
Kayıt
Boşluk Yarat
Boşluk Yarat
29 Şub 2020 09:00
Zeliş'in Çiftliği
bottom of page