6 ocak

Yakın İlişkilerde Somatik Deneyimleme:

İlişkiler; olsa bir dert, olmasa bir dert.

Son yıllarda ilişki biliminde çığır açan araştırmalar yapıldı ve yakın ilişkilerimizde neden bu kadar zorlandığımızı daha iyi anlar olduk. Bebeklikte oluşturduğumuz erken ilişkilerin yetişkinlik ilişkilerimizin temelini oluşturduğunu anladık. İnsanoğlu olarak 4 temel ilişki kurma modelimiz olduğu ortaya çıktı ve 70'li yıllarda bu kalıpları kaderimiz sanarken son yıllarda yapılan araştırmalar kişinin 90 yaşında bile bu kalıpları değiştirebileceğini gösterdi. Beynimizin güvenmeyi, almayı, yakınlaşmayı öğrenme kapasitesini yaşla kaybetmediği ortaya çıktı.

 

2 saatlik çalışmamızda bu bağlanma modellerini, kendi bağlanma tipimizi, bu modellerin nedenlerini, İlişkilerimizi nasıl şekillendirdiklerini ve bunları dönüştürmek için neler yapabileceğimizi konuşacağız.

 

 

10 şubat

Kim korkar travmadan!:

Hediye Olarak Travma

Travmayı anlamak için kendi biyolojik yapımız tanımamız gerekir. Kendi biyolojimizi tanımak da bizi, konusunda son derece başarılı olmasına rağmen zamansız devreye girdiği zaman bizi ilkelleştiren hayatta kalma güdümüzün esaretinden özgürleştirir.

Bu çalışmada Somatik Deneyimleme gibi beden odaklı psikolojik yaklaşımlardan nasıl yararlanabileceğimizi, yaşadığımız duygusal, fiziksel travmaları nasıl dönüştürebileceğimizi konuşacağız. 

 

Bizi öldürmeyen bizi gerçekten güçlü kılar mı? Travma ve ruhani uyanışın bir bağlantısı olabilir mi?

 

10 mart

İçimizdeki Şifacı:

Şamanik Enerji Çalışmaları

Şamanizm şifa geleneklerinin en eskisidir. Esas sormamız gereken şamanik ritüeller yapan atalarımız olup olmadığı değili doğum hakkı olan bu şifa gücümüzle bağlantımızın kaç yüzyıl önce kesilmiş olduğudur.

Bu bağlantının yeniden  hatırlanması mümkün müdür? Şamanik çalışmalar günümüz psikolojisi ve travma terapileriyle örtüşür mü? Kolektif bilinçaltı, arketipler, bilinçaltımızın sembolik dili, rüyalarımız ve enerji çalışmalarıyla içimizdeki şifacıyla nasıl daha verimli bir iletişim kurabiliriz?

2 saatlik çalışmamızda günlük hayatımızda kullanabileceğimiz ve yaşam kalitemizi arttıracak  ritüelleri ele alacağız. Yaşamı, gündelik hayatın sıradanlığını kutsal kılarak kendimizi nasıl kutsal kılabileceğimizi öğreneceğiz.

7 nisan

Nesillerden Aktarılan Travma:

Aile Dizimi Semineri

Günümüzde genetik testlerle atalarımızın izlerini sürebildiğimiz gibi yaşam yolunda bıraktığımız izler de bizi atalarımıza götürür.

Atalar geçmişte kalmış soyut bir kavram değil kemiklerimiz kadar yakın ve somutlardır. 

Biz zaten var olan ve kaderlerle yoğrulan bir enerjinin bu mekan bu zamandaki bedenlenmiş halleriyiz. Muazzam bir fırsatımız var. Elimizde yeni bir beden ve önümüzde bir yaşam yolu gidecek zamanımız var. Bu fırsatı içine doğduğumuz bu enerji alanını dönüştürmek için kullanabilecek miyiz? Yoksa yaşamlarımız 'Böyle gelmiş böyle gider' atasözünü mü doğrulayacak?

Bu çalışmamızda Ataları, onların günümüzdeki etkilerini ve onlarla bağımızı yapıcı bir hale getirerek onların güçlerini arkamıza alacağımız uygulamalar olacak.

6 Ocak, 20:00 - 22:00

Ücret: 200TL

10 Şubat, 20:00 - 22:00

Ücret: 200TL

10 Mart, 20:00 - 22:00

Ücret: 200TL

7 Nisan, 20:00 - 22:00

Ücret: 200TL

4 Seminerin hepsine katılmak isteyenlere %20 indirimle 800TL yerine 640TL!