wise talks logo.png
wise talks speech bubble 1.png
wise talks meditator.png
wise talks speech bubble 2.png
wise talks speech bubble 3.png
wise talks....png
feride ders logo.png
Nesillerden Aktarılan Travma:

Aile Dizimi Semineri

Günümüzde genetik testlerle atalarımızın izlerini sürebildiğimiz gibi yaşam yolunda bıraktığımız izler de bizi atalarımıza götürür.

Atalar geçmişte kalmış soyut bir kavram değil kemiklerimiz kadar yakın ve somutlardır. 

Biz zaten var olan ve kaderlerle yoğrulan bir enerjinin bu mekan bu zamandaki bedenlenmiş halleriyiz. Muazzam bir fırsatımız var. Elimizde yeni bir beden ve önümüzde bir yaşam yolu gidecek zamanımız var. Bu fırsatı içine doğduğumuz bu enerji alanını dönüştürmek için kullanabilecek miyiz? Yoksa yaşamlarımız 'Böyle gelmiş böyle gider' atasözünü mü doğrulayacak?

Bu çalışmamızda Ataları, onların günümüzdeki etkilerini ve onlarla bağımızı yapıcı bir hale getirerek onların güçlerini arkamıza alacağımız uygulamalar olacak. Seminerde haksızlık ve affetmeye dair bir meditasyon çalışması ile aile ağacı çıkarma ve travma haritası çalışması da yapılacak.

feride_ders_logo.png
1969 yılında İstanbul’da doğan Feride, kişisel gelişim, sağlık ve çevre konularına duyduğu tükenmeyen ilgisi ve bu konularda insanlara ilham vermesiyle tanınır. 1993 yılında reklam sektöründeki müşteri temsilciliği görevinden ayrılarak yoga ve meditasyona başladı. 1995 yılında karayoluyla Hindistan’a giderek merak ettiği alternatif varoluş biçimlerini görme şansını yakaladı.
 
1999’da yaşanan büyük deprem Feride’nin yaşamında önemli değişimlere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’de insanların yaşam tarzlarını sorgulamaya başladıklarını ve ruhsal gelişime genel bir ilgi oluştuğunu gözlemledi. Bu durum yaşam amacını daha iyi belirlemesine neden oldu. 1999’da Şamanizm’e duyduğu ilgi onu Moğolistan’a götürdü. Özleminin şifa alanında çalışmak olduğunu anlayarak yarı profesyonelce yaptığı fotoğrafçılığı bırakıp 2000-2003 yılları arasında Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Şamanik-Enerji ve danışmanlık eğitimleri aldı. Pulsation, Primal, Tantra, Diamond Breath, Hipnoz, Vipassana, Satori, Sufi zikirleri gibi pek çok workshop ve meditasyonlara katıldı. 2001-2006 yılları arasında Svagito Liebermeister’dan aldığı aile dizimi eğitimlerine 2010-2013 yıllarında Mehmet Zararsızoğlu’yla devam etti. Svagito Liebermeister’ın aile dizimi üzerine olan ‘Sevginin Kökleri’ adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi.
 
2006 yılında amatör olarak başladığı dizim çalışmalarını 2009’dan beri profesyonelce sürdürüyor. 2014’de başladığı 3 yıllık Somatik Deneyimleme eğitimini tamamladı. Sağlıklı yaşam ve beslenmeye olan ilgisi sonucu 2007’de ACHS (Australasian College of Health Sciences)’dan ‘Master Herbalist’ eğitimi aldı. Sağlık koçluğu eğitimini High Energy Academy’de tamamladı. Feride, eşi Tomas ve kızı İda’yla, İsveç ve Türkiye’de yaşıyor.