top of page

El duruşu ve baş duruşu çalışmak ister misiniz?

 

El duruşu, baş duruşu ve varyasyonları üzerine yoğun bir şekilde çalışacağımız bu  asana analizi atölyesinde asanalar için güvenli bir temel oluştururken doğru anatomik hizalanmaları üzerine çalışacağız. 

 

Bu pozların dinamiğini anlayacağız. Pozlara hazırlanmak için yapmanız gerekenleri ve pozlara güvenli giriş ve çıkışları da beraber çalışacağız. Nerede ve ne zaman durmamız gerektiğini öğreneceğiz ya da bir adım ötesi için cesaret bulacağız.

 

Fırat ile uzun ve keyifli bir çalışma sizi bekliyor. İhtiyacınız olan, size ait bir alan, bir duvar ve yeni denemeler için heyecanınız! Ders her seviyeye açık olacak ve pratiğinizin durumuna göre çalışabileceğiniz varyasyonları öğreneceksiniz.

fırat_online.png
Fırat, 1981 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi üzerine master yaptı. 2007 yılında kendi ve hayatla ilgili anlatmak istediklerini amatör olarak fotoğraflamaya başlayan Fırat, 2012 yılında “Depersonalisation” isimli ilk kişisel sergisini açtı ve fotoğraflarından "Escape from within" Contemporary 2012’de yer aldı.
 
2012 yılında Zeynep Aksoy'la tanıştı ve yoga yolculuğunda ilk adımını attı. 2013 yılında Zeynep Aksoy 200 saatlik temel hocalık eğitimini ve David Cornwell ile 100 saatlik meditasyon hocalık eğitimini tamamladı. Daha sonra Zeynep ve David’in eğitimlerinde asistanlık yaptı. 2014 yılında Zeynep Çelen ile ileri seviye eğitimini tamamladı ve yine Çelen’in bir sonraki eğitiminde asistanlık yaptı.
 
2015 yılında Chris Chavez ile çalışmaya başladı ve Cihangir Yoga’da ders vermeye başladı. Bu süre içinde birçok Workshop ve eğitime katıldı. Halen Cihangir Yoga’da eğitmenlik eğitimleri, grup dersleri ve özel dersler vermekte ve hiçbir zaman bitmeyecek olan yoga öğrenme süreci devam etmektedir.
 
Onun için Yoga ve meditasyon bir yaşam ve oluş biçimi; tüm bu varlık alanı içinde kendini olduğun gibi duyumsama ve kendiliğinden olma biçimi. Bu nedenle yoganın yaygınlaştırılması, merak edenlerin yoga ile tanıştırılması ve bu deneyimin mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşılması onun için önemlidir. Yoga öğretmek de yoga felsefesinin bir parçasıdır.
bottom of page