top of page
Bazen yolda mola vermek gerekir. Bazen de harekete geçip, temas etmek.

Ve bazen her ikisini de yapmak mümkün olur, tanışarak, içtenlikle, arkadaşlıkla, beraber atılan kahkahalarla ve kendiliğinden akan sohbetlerle.

Yeni evimizde bi hafta sonu molasına davet ediyoruz sizi, bir kısa molada harekete geçmek için destekleneceğiniz, bolca öğrenip bolca da dinleneceğiniz bir aralık...

Ayvalık’ta, Cavlıhane’de, evde hissettiren bir atmosferde konaklayıp, AIMA’nın muhteşem mekanında Nihan, Deniz ve Emel’in derslerine gireceğiz. Nihan ile yoga pratikleri, Emel ile beslenme ve mikrobiyata ilişkisi ve Deniz ile kendine masaj tekniklerini çalışacağız. Derslerimiz köklenmek, güçlenmek odaklı ve temellerimizle, değişmez saydıklarımızla ilgili; kök saydıklarımızı yeniden şekillendirmek  üzerine.

Kahvaltılarımız, akşam yemeklerimiz Ege’nin lezzetleriyle, boş zamanlarımız Ayvalık sokakları ve sürprizleriyle, güneş batışları ve soba yanında kestane sohbetleriyle tatlı bir hafta sonu hayal ediyoruz. 

Beraber olmanın, tanıdık bir yerde, ait hissetmenin güveni ve rahatlığı size de iyi gelecekse,  kendinize kısa bir mola hediye edin, bize katılın.
nihan_online.png
Nihan ile zor zamanlarda köklenerek merkeze dönmeni sağlayacak pratikler yapacağız. Hem bağlandığın hem de gitmesine izin verdiğin, kontrolden bağımsız olmayı deneyimleyeceğin dersler seni bekliyor.

Yaşadıklarımızdan bize kalan duyguları sakladığımız kalça ve pelvik bölge ile bizi yaşadığımız bu dünyaya bağlayan kök çakramıza yönelik hareketlere odaklanacağız. Bu bölgedeki kasları çalıştırıp güçlendirirken, biz de hayatın sunduklarına karşı hem esnek hem de güçlü kalmayı öğreneceğiz.

Nihan Hantal
Yoga

emel.png

Doç. Dr. Emel Uzunoğlu
Tıbbi Mikrobiyoloji

Hepimiz DNA’mızda yazılı özel bir kod ile doğuyoruz ve bu kod her birimiz için tek ve biricik. İnsan genomunda yaklaşık 20.000 protein kodlayan gen bulunuyor. Tüm genomumuz okunduğunda iki bilgisayar CD’sini dolduracak kadar bilgi elde ediyoruz.  Vücudumuzda ek olarak bu sayının 150 katı kadar mikroorganizmalara ait genler var ve bu mikroorganizmaların %95’i bağırsaklarımızda yaşıyor. Hastalıkların %90’nının bu mikroorganizmalarla ilişkili olduğu söyleniyor. Genlerimiz  sadece göz veya ten rengimizi belirlemiyor. Damak tadımızdan, olaylara bakış açımıza kadar hayatımızın bütününü etkiliyorlar. Hangi sporu yapmalıyız, hangi besinlerle beslenmeliyiz, hangi takviyeleri kullanmalıyız, hangilerini kullanmamalıyız, neden sabahları yorgun uyanıyorsunuz, neden su içseniz yarıyor, bir başkasını kamçılayan hayal kırıklıkları neden sizde büyük bir yıkıma dönüşüyor… Hepsi  bu genlerin içinde tıpkı bir kara kutu gibi saklı duruyor. 

Kendimizi ararken çözmeye çalıştığımız gizli şifremizdir DNA’mız ve bu şifreyi epigenetik faktörlerle değiştirmek mümkündür. Kısacası aslında bize öğretildiği gibi genler her zaman kaderimiz değildir… İşte bu yüzden iyileşmek için çabalayan değişmeye gönüllü, evrilen, devinen her insan fizik kanunları kadar gerçek olan bir kuralın farkına varır… Hedefiniz ister bir türlü veremediğiniz kilolarınızı vermek, ister bitmeyen migren ataklarınızı dindirmek, isterse yolunda gitmeyen kariyerinizi veya ilişkinizi değiştirmek olsun, her türlü şifalanma fizik bedenimizden başlar. Bedeninizde yaratacağınız en ufak değişiklik hayatınızın bütününe yansıyan kelebek etkisi yaratır.

Gerçeği aramak için bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız ve konforlu olan limanları arkanızda bırakabilecek kadar cesursanız DNA’nızı değiştirmeyi mümkün kılan epigenetik değişiklikleri,  mikrobiyotanızı ve tüm bu bileşenleri yeniden şekillendirmenin nasıl mümkün olduğunu birlikte konuşup bedeninizle yeniden bağ kurabiliriz.

 
deniz_s.png

Deniz Süberoğlu
Masaj

Bedenle ilgili çalışmalarda karşımıza farklı kaynaklardan birçok bilgi çıkar. Çoğu zaman bu bilgileri sadece saygı duyduğumuz kişilerden geldiği için doğru kabul eder, bu doğrunun bizim için ne ifade ettiğinin üzerinde pek durmayız. Oysa ki gerçek doğru bilgi, kendimizde deneyimsel olarak gözlemlediğimiz; hayatımıza aktif bir şekilde dahil olan, aldığımız nefes kadar gerçek bir olgudur.

Psoas gerçekten “ruhun kası” mı? Yoga, kas yapmak için yeterli midir? Pratik sonrası oluşan kas ağrısı normal midir? Peki hiperekstansiyonunuz varsa pratik esnasında kollarınızı tamamen açmalı mısınız?


Bu sorulara verdiğiniz cevaplardan ne kadar eminsiniz? Gelin birlikte kendimizi yalancı çıkaralım ve bildiğimizi düşündüğümüz mitleri yaşadığımız anlara çevirelim.
Program:

3 Aralık Cuma:

12:00
13:00 - 14:30
15:30 - 17:30
19:00

4 Aralık Cumartesi:

08:00 - 09:30
10:00 - 11:00
12:00 - 14:00
15:00 - 18:30
19:00

5 Aralık Pazar:

09:00 - 10:30
11:00
13:00

Otelde buluşma
Nihan ile Yoga
Emel ile Mikrobiyata
ve Beslenme
Akşam yemeği

Nihan ile Yoga
Kahvaltı
Deniz ile Kendine
Masaj Teknikleri
Ayvalık gezisi, ateş başı
sohbeti ve gün batımı
Akşam yemeği

Nihan ile Yoga
Kahvaltı
Otelden çıkış
Mekanlar:
AIMA &             Cavlıhane

AIMA (Ayvalık Enternasyonel Müzik Akademisi), 1998 yılında Prof. Filiz Ali tarafından kuruldu. Kuruluşundan beri Akademi, genç müzisyenlerin ufuklarını ve müzik kariyerlerini genişleterek eğitimlerini teşvik etmek yolunda öncülük görevi üstlenmektedir. Ağırlıklı olarak yaylı çalgılara odaklanan müzik ustalık kursları her yıl yaz ve sonbahar dönemlerinde Ayvalık’ta düzenlenmektedir. Kuruluşundan beri Akademi gelişerek ustalık kurslarını bestecilik atölyesi, yaratıcı yazarlık, piyano ve gitar ustalık kurslarıyla çeşitlendirdi. Akademi aynı zamanda bütün yıl boyunca halka açık konserleri ve diğer farklı etkinlikleriyle Ayvalık’ın kültür hayatını zenginleştirmeyi de hedeflemektedir.

Cavlıhane 1885 yılında Ayvalık’ın ilk yerlisi Rumlarca yapılmış büyülü güzellikte bir ev. Ayvalık’ın merkezinde, mahalle havasını yaşayabileceğiniz, eski kilise ve manastırlara, pazar yerine, yerel kahvelere ve çarşıya birkaç adım uzaklıkta ve aynı zamanda kalabalık ve gürültüden uzak bir konumdadır. Yöresel dokuyu, Ayvalık’ın yaşayan ruhunu hissedebileceğiniz, yüksek tavanlı, ahşap ağırlıklı mimarisiyle sıcak bir ev ortamı sizi bekliyor. 

KAMP ÜCRETİ:

İki kişilik odada paylaşımlı konaklama: 2.850 tl
Tek kişilik konaklama: 3.150 tl


Ücrete dahil olanlar: iki gece konaklama, kahvaltı, akşam yemeği, etkinlik kapsamındaki tüm dersler, seyahat sigortası.


Ulaşım, öğle yemekleri ve ekstra harcamalar katılımcılara aittir.

 


Kamp ücretine dahil olanlar:

- İki gece konaklama

- Kahvaltı ve akşam yemeği

- Etkinlik kapsamındaki tüm dersler

- Seyahat sigortası

Covid ve benzeri önlem ve düzenlemeler kapsamında iptal olursa etkinlik ücretleri iade edilecektir. Normal koşullarda etkinlik ücretinin iadesi bulunmamaktadır.

*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı A 13122 lisans numaralı Workshopix Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

bottom of page