top of page

Feride Gürsoy'la
İlişki Dizimi
Semineri

26-28 Nisan

Services

Sosyal bir varlık olan insanın doğasında ilişki kurmak varken, neden bu kadar zorlanıyoruz? 

 

İnsan olarak kendimizi tanıma ve bilgeleşme yolculuğunun en önemli aşamalarından biri ilişkilerde ustalaşmak. İnsanlık tarihinin başından beri destanların vazgeçilmezi olan ilişki bulmacası son 20 yılda yapılan araştırmalar rehberliğinde daha anlaşılır oldu. İlişkilerin dil, din, ırktan bağımsız evrensel bir doğası, kendine has bir duygu/beden dili var. İlişkilerimizde ortaya çıkan ‘ben’liğimizin ne kadarının kişiliğimiz, ne kadarının çocuklukta yaşadığımız travmalar, ne kadarının nesiller boyunca edinilmiş defans sistemleri olduğunu anlamak ve bunları yapıcı şekilde dönüştürmek bizim kişisel sorumluluğumuz. 

Sağlıklı ilişki kurmak alınteri, farkındalık, yürek açıklığı ve her şeyden önemlisi çuvaldızı kendimize batırmayı göze almayı gerektiriyor.

 

Ayvalıktaki 3 günlük bu buluşmada birbirimizi destekleyip şahitlik ederek iç dünyamızda bir yolculuğa çıkcağız. Bağlanma teorisi ve modelleri, travma fizyolojisi ve duygusal olgunlaşma, ilişkilerde denge yasası, aile diziminin ilişki dinamiklerine bakışı konularına mini dizimler ve Sistemik ritüellerle derinlemesine gireceğiz.

 

İlişkiler konusunu değişik açılardan ele alacağımız bu çalışmada teori, meditasyon ve pratiklerle edindiğimiz bilgileri içselleştirmenin yollarını araştıracağız. Kendi derinliğimizi ve yüreğimizin hediyelerini keşfettikçe artan farkındalığımızın kalıcı olmasını sağlamak için çeşitli uygulamalar ve pratik çalışmalar yapacağız.

İlişki Dizimi Semineri birbirini
tamamlayan üç ayrı bölümden oluşuyor:

26 Nisan Cuma
Bağlanma Teorisi

•    Sürüngen Beyin İlişkisinden Bilinçli İlişkilere: 

Üçlü beyin modelini inceleyerek, kurduğumuz ilişkilerde saldır kaç dinamiğinden kalp bilinç dinamiğine nasıl geçeceğimizi öğreneceğiz. Kendi sinir sistemimizi, kısa devrelerimizi, kaynaklarımızı tanımak ilişkilerimizde daha bilinçli olmamızı ve yürek enerjisinde kalabilmemizi sağlar. Bunun için kendi başımıza uygulayabileceğimiz pratikler öğreneceğiz.


•    İnsan Zekasının Anahtarı: Bağ Kurma:

Hayatta kalmak için geliştirdiğimiz bağ kurma sürecinin modern zamanlardaki duygusal ilişkilerimizi nasıl şekillendirdiğini keşfedeceğiz. Ebeveyn çocuk bağlanmasını anlamadan yetişkinler arasında yaşanan duygusal fırtınalara anlam veremeyiz. Bağlanmak bir hayatta kalma stratejisidir. Ancak bu ihtiyacımızı kavrayıp ona gerekli saygıyı gösterirsek ilişki içinde özgür olmayı öğrenebiliriz. 

codependency_edited.jpg

Çalışma 13:00’de başlayıp 19:00’da sona erecektir.

Öğle yemeği ve kahve molaları da olacaktır.

Denge yasası ebeveyn çocuk ilişkisinde farklı, iki yetişkin ilişkisinde farklı çalışır. Biz büyüdükçe hareketlerimizden, seçimlerimizden daha sorumlu hale geliriz. Yetişkin ilişkisi istiyorsak önce yetişkin olmayı ve eşimize de bir yetişkin gibi davranmayı öğrenmemiz gerek. Bu bölümde Aile Dizimindeki Denge Yasasını öğrenip ilişkilerimizde üstlendiğimiz rollere bakacağız.

balanced relationship.png

27 Nisan Cumartesi
İlişkilerde Denge Yasası

Çalışma 10:30’da başlayıp 19:00’da sona erecektir.

Öğle yemeği ve kahve molaları da olacaktır.

Geçmişin yükünü ilişkilerimize nasıl taşıdığımızı, nesillerden aktarılan travmaların ne olduğunu, aile diziminin ilişki dinamiklerine bakışını öğreneceğiz. Kendi ailelerimizdeki ilişki travmalarının ağacını çıkarıp bunların hayatımıza yansımalarına bakacağız. 

ghosts in the relationships.png

28 Nisan Pazar
İlişkilerimizdeki Hayaletler

Çalışma 10:30’da başlayıp 17:00’de sona erecektir.

Öğle yemeği ve kahve molaları da olacaktır.

Otelimiz:
Cavlıhane

Cavlıhane 1885 yılında Ayvalık’ın ilk yerlisi Rumlarca yapılmış büyülü güzellikte bir ev. Ayvalık’ın merkezinde, mahalle havasını yaşayabileceğiniz, eski kilise ve manastırlara, pazar yerine, yerel kahvelere ve çarşıya birkaç adım uzaklıkta ve aynı zamanda kalabalık ve gürültüden uzak bir konumdadır. Yöresel dokuyu, Ayvalık’ın yaşayan ruhunu hissedebileceğiniz, yüksek tavanlı, ahşap ağırlıklı mimarisiyle sıcak bir ev ortamı sizi bekliyor.

SEMİNER ÜCRETİ:

12.500 TL

​Ücrete Dahil Olanlar:

•    Üç günlük seminer çalışmaları
•    İki gece konaklama, kahvaltı ve akşam yemekleri
•    Seyahat sigortası
•    Kdv

Ulaşım, öğle yemekleri ve ekstra harcamalar katılımcılara aittir.
 
*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı 1392 lisans numaralı Sezek Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.
 
Konaklamasız katılım için lütfen bize mail atın.

 


Kayıtlarımız dolmuştur,
ilginize teşekkür ederiz.

 

bottom of page