top of page
Yogaya başlangıç kursunda Hatha Yoga uygulamasının ‘değişmeyen, en temel’ ilkelerini işleyeceğiz. Dört buluşmada dersler teorik konu anlatımı ile başlayacak ve konuştuğumuz teoriyi pratiğe dökeceğimiz fiziksel asana uygulaması yapacağız. Buluşma sonunda sorularınız için zamanımız olacak.
 
Her ders bir önceki dersin üzerine bilgiler ekleyerek, bol tekrar ve pekiştirme fırsatı ile kendi yoga uygulamanıza güvenli bir temel oluşturabileceksiniz.
Bu kursta öğreneceğiniz bilgileri gelecekte katılacağınız tüm derslerde kullanabilir ve pratiğinizi güvenli bir şekilde ilerletebilirsiniz.
 
Ders başlıklarımız:
  • Köklenme ve zemini doğru şekilde kullanmak
  • Yogada doğru nefes
  • Boyun ve omuzları doğru şekilde konumlandırma
  • Kök gücü uyandırma
 
Ders kayıtlarına hafta içi uygulama yapabilmeniz için bir hafta boyunca ulaşabileceksiniz.
 
Kimler katılabilir?
-Yoga pratiği için güvenli bir temel oluşturmak isteyenleri,
-Yogaya yeni başlayanlar veya başlamak isteyenleri, 
-Bir süre yoga yapıp kopanlar, yeniden başlamak ve bir ivme kazanmak isteyenleri,
-Yogada temel pozlar hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenleri çalışmamıza bekliyoruz.
duygu_online.png
Duygu ilk hocalık eğitimini 2012 yılında Cihangir Yoga’da Zeynep Aksoy ve David Cornwell’den 200 saat olarak aldı. Devam eden yıllarda Zeynep Çelen ve Çağ Gürle ile 150 saat ileri seviye hocalık eğitimini tamamladı. Zeynep Çelen’in sonraki dönem ileri seviye hocalık eğitimi ve inziva programında asistan olarak görev aldı. Nur Sakallı ve Mey Elbi’den hamile yogası eğitimi gördü. Chris Chavez’in 200 saatlik eğitimini tamamladı. Carlos Pomeda ile yoga felsefesi çalıştı. Vipassana inzivalarına katıldı. 2014 yılında yolu Defne Suman ile kesişti. Halen Defne Suman ile yakınen çalışmakta.

 

Cihangir Yoga bünyesinde hocalık eğitimleri verdi, yeni mezun hocaların katıldığı staj programlarını yürüttü. Cihangir Yoga’da ve dışında ders veren birçok profesyonel yoga eğitmenine hocalık yolunda danışmanlık hizmeti sundu. Bugüne dek sayısız ders ve kurs verdi, sayısız insanın yogayla tanışmasına vesile oldu. Yoga anatomisine, felsefesine ve insan psikolojisine meraklı. Halen büyük bir hevesle yogayı öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.
bottom of page