Gizemin Keşfi:

Göbeklitepe'de Yoga

11-14 NİSAN 2020

gobeklitepede-gizemin-kesfi-465717.jpg

İnsanlık tarihinin en eski tapınağına, Göbeklitepe’ye gidiyoruz.

Gizemli sembolleri, çözülememiş sırlarıyla Göbeklitepe insanlık tarihiyle ilgili bilinenleri değiştirirken, çok güçlü bir enerjiyi de içinde taşıyor.
 
Bu büyülü topraklara geçen sene Nisan’da merhaba dedik. Gezimiz o kadar güzel ve keyifli geçti ki, bu sene tekrar gitmek, tekrar o havayı solumak için gün sayıyoruz!

Dört gün boyunca Mardin ve Urfa’da çarşıları, müzeleri, meydanları gezeceğiz. Harabelerde, tarihi cami ve kiliselerde dolaşacağız. Etrafımızdaki renkler, kokular, tatlar değişecek, biz de kendimizi bu masala bırakacağız.
 
Gezimiz boyunca yıllardır bu bölgede rehberlik yapan profesyonel bir rehber bizimle olacak. Çok bilinmeyen, turist rotalarının dışında Dream’e özel yerleri keşfedeceğiz ve yogamızı rüya gibi yerlerde yapacağız.

gobeklitepede-gizemin-kesfi-49017.jpg
gobeklitepede-gizemin-kesfi-7433.jpg

Göbeklitepe’de meditasyon, açık havada pratik yapmak için ise Sumatar harebeleri, Mor Yakup Rahip evleri, tarihi Harran evlerinin bahçesi bizi bekliyor.
 
Tecrübesi ve enerjisiyle Nihan’ın bu masal diyarında matın üzerinde bize pratik yaptırırken, bölgenin mitolojisiyle besleyecek. Yıldızların altında,  masallarla birlikte pratik yapmak nasıl bir duygu, hayal edebiliyor musunuz?
 
Siz de okurken heyecanlanıyorsanız ve hayal kurmaya başladıysanız, yine çok farklı bir deneyim için yola düşüyoruz, gelsenize!

itmenimiz

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3
Nihan
Hantal

Nihan, yoga ile 1999 yılında eğitim için gittiği New York'ta tanıştı ve orada yaşadığı sürede birçok hoca ile çalışma fırsatı buldu. 2008'de Cyndi Lee'nin öğrencisi olarak OM Yoga Center’dan Yoga Alliance onaylı yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. 2010’da bir süre Hindistan’da yaşadı ve 2011 itibariyle İstanbul’a yerleşip eğitimlerine burada devam etti. Amerika, İngiltere, Hindistan, Kıbrıs, Güney Amerika, İtalya, Fransa, Fas’ta yoga kampları, ders ve hocalık eğitimleri verdi.

Karaköy'de bulunan, kurucusu olduğu +HİÇ adlı stüdyosundan sonra şimdi Anadolu yakasında +HİÇ ile yoga, meditasyon ve sanatın iç içe olduğu bir atmosferde derslerini ve eğitimlerini vermeye devam ediyor.

Program:

11 Nisan Cumartesi:

 

Mardin havaalanına 08:20’de iniyoruz. Rehberimizle buluşup Eski Mardin’e doğru yola çıkacağız. Bugün bol yürüyüşlü olacak. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Kasımiye Medresesinde Sınıflar, Eyvan, Cami, hayat havuzu kısımlarını gezeceğiz. Kızıltepe Ovasına tepeden bakan bir noktaya çıkıp Mezopotamya uygarlıklarının izini takip etmeye başlayacağız.

 

Mardin şehir merkezinde, orta çağ kale kenti sokaklarında yürüyüşümüzde

Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Zinciriye Medresesi, Ptt Evini (Şahtana evi) göreceğiz. Ayrıca uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekanı olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı, Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümleri ile bizi bekliyor.

Gizemin Keşfi: Göbeklitepe'de Yoga
BU ETKİNLİĞE 0 GÜN KALDI
11 Nis 2020 08:20
Göbeklitepe
Mekan
Shmayaa Hotel
&
Nevali Hotel
shmayaa2.jpg

Mardin'de konaklamamızı Shmayaa Hotel'de, Urfa'da ise Nevali Hotel'de yapacağız.

Detaylı Bilgi İçin:

Shmayaa Hotel

Nevali Hotel