top of page

    Gizemin Keşfi:

Göbeklitepe'de Yoga

5-8 MAYIS 2022

gobeklitepede-gizemin-kesfi-465717.jpg

İnsanlık tarihinin en eski tapınağına, Göbeklitepe’ye gidiyoruz.

Gizemli sembolleri, çözülememiş sırlarıyla Göbeklitepe insanlık tarihiyle ilgili bilinenleri değiştirirken, çok güçlü
bir enerjiyi de içinde taşıyor.
 
Bu büyülü topraklara tekrar gitmek, tekrar o havayı solumak için gün sayıyoruz!

Dört gün boyunca Mardin ve Urfa’da çarşıları, müzeleri, meydanları gezip, tarihi cami ve kiliselerde dolaşacağız. Etrafımızdaki renkler, kokular, tatlar değişecek, biz de kendimizi bu masala bırakacağız.
 
Gezimiz boyunca yıllardır bu bölgede rehberlik yapan profesyonel bir rehber bizimle olacak. Çok bilinmeyen, turist rotalarının dışında, Dream’e özel yerleri keşfedeceğiz ve yogamızı rüya gibi yerlerde yapacağız.

gobeklitepede-gizemin-kesfi-49017.jpg
gobeklitepede-gizemin-kesfi-7433.jpg

Mardin, Kasımıye Medresesi, Deyrr-ul Zeferan, Dara Harebeleri, Göbeklitepe, Sumatar Harebeleri, Mor Yakup Rahip Evleri, tarihi Harran Evleri, Hz. Eyyüp Sabır Makamı ve Kuyusu, Şanlıurfa Kalesi, Balıklıgöl, Tarihi Haşımiye Çarşısı, Elli Sekiz Meydanı (Tarihi Kilise-Camii-Havra), Ulu Camii, Şanlıurfa Müzesi, Mozaik Müzesi bizi bekleyen yerlerden bazıları.
 
Tecrübesi ve enerjisiyle Nihan, bu masal diyarında matın üzerinde bize pratik yaptırırken, bölgenin mitolojisiyle derslerini besleyecek. Yıldızların altında, masallarla birlikte pratik yapmak nasıl bir duygu hayal edebiliyor musunuz?
 
Siz de okurken heyecanlanıyorsanız ve hayal kurmaya başladıysanız, yine çok farklı bir deneyim için yola çıkıyoruz, gelsenize!

itmenimiz
Nihan
Hantal

Nihan, yoga ile  1999 yılında eğitim için gittiği New York'ta tanıştı ve orada yaşadığı sürede birçok hoca ile çalışma fırsatı buldu. 2008'de Cyndi Lee'nin öğrencisi olarak OM Yoga Center’dan Yoga Alliance onaylı yoga eğitmenliği sertifikasını aldı. 2010’da bir süre Hindistan’da yaşadı ve 2011 itibariyle İstanbul’a yerleşip eğitimlerine burada devam etti.

 

Amerika, İngiltere, Hindistan, Kıbrıs, Güney Amerika, İtalya, Fransa, Fas’ta yoga kampları, ders ve hocalık eğitimleri verdi. Şu anda kurucusu olduğu +HİÇ isimli stüdyosunda ders ve hocalık eğitimleri vermeye devam ediyor. Yakında çıkacak olan kitabı“Hayat Seninle Aksın” ve Habitat Tv’de yayınlanacak olan “Nefes Al” programı ile yogaya dair bilgisini ve sevgisini paylaşmaya devam ediyor.

Program:

5 Mayıs Perşembe:

Mardin Havaalanına saat 08:20 de iniyoruz. Mardin havaalanında  tur rehberimizle buluştuktan sonra güzel bir Mardin kahvaltısı yaparak güne başlıyoruz ve Eski Mardin’e doğru hareket ediyoruz.
İlk durağımız olan Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesinde duruyoruz ve Sınıflar, Eyvan, Cami, hayat havuzu gibi kısımları geziyoruz. Burada sabahın serinliğinde Kızıltepe Ovasına tepeden bakan bir noktada yapacağımız Meditasyon ile adeta Mezopotamya Uygarlıklarının izinde bir yolculuğa çıkıyoruz. Mardin şehir merkezine geçiyor ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Zinciriye Medresesi,  Ptt Evi (Şahtana evi), Mardin’in taştan dar sokakları gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Uzun yıllar Süryani cemaatinin patriklik mekanı olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı bugünkü gezimizin son durağı. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Teras bölümlerini görüyoruz. Ardından Kasr’ı Nehroz  otelimize  geçiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra ilk yoga dersimizi yapıyoruz. Gördüklerimizle ve onların hikayeleriyle örülmüş bir vinyasa dersinden sonra akşam yemeği ve dinlenme zamanı.

Mekan
Kasr-ı Nehroz
&
Nevali Hotel
shmayaa2.jpg

Mardin'de konaklamamızı Kasr-ı Nehroz'da, Urfa'da ise Nevali Hotel'de yapacağız.

Detaylı Bilgi İçin:

Kasr-ı Nehroz

Nevali Hotel

Kişi Başı Ücret:

İki kişilik odada paylaşımlı konaklama: 4600 tl +KDV

Kredi kartı ile ödeme seçeneği vardır.

Kayıt olurken yapacağınız 2000 tl depozito ödemenizden sonra kalan miktarı etkinlik tarihine kadar, dilediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz.

Dahil Hizmetler 

 • Nihan Hantal ile yoga ve meditasyon pratikleri

 • 2 Gece Midyat Kasr’ı Nehroz Otel oda + kahvaltı & konaklama 

 • 1 Gece Şanlıurfa Nevali Hotelde (5*) oda + kahvaltı & konaklama 

 • 2 Akşam yemeği

 • 1 Sıra gecesi eşliğinde akşam yemeği

 • Havaalanı transferi 

 • Özel araçla ulaşım

 • Profesyonel rehber  

 • 4 günlük seyahat sigortası 

 • TÜRSAB Seyahat Acentası Güvencesi 

 

Hariç Hizmetler 

 • Öğle yemekleri ve içecekler 

 • Müze Giriş Ücretleri 

 • Kişisel Harcamalar

 • Uçak Bileti

 

Uçak Önerisi:

İstanbul Havalimanı-Mardin Havalimanı 06:40 THY

Şanlıurfa GAP Havalimanı-İstanbul Havalimanı 16:15 THY 

Covid ve benzeri önlem ve düzenlemeler kapsamında iptal olursa etkinlik ücretleri iade edilecektir. Normal koşullarda etkinlik ücretinin iadesi bulunmamaktadır.

*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı A 11117 lisans numaralı Magic Luxury Service Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

Kayıt Formu

Kaydınız alınmıştır, en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.

bottom of page