Dream

fest@home

24-27 eylül

 

"uyan canımın içi ve uyuyan kalbine karşı nazik ol.
çıkar kalbini şu muazzam sonsuzluktaki ışığa ve bırak nefes alsın."

 

Hafifleyebilir miyiz? Derin duyguları hafiflikle yaşamak mümkün olur mu? Daha sakin adımlar atmayı öğrenebilir miyiz tam da karmaşanın içinde? Dikkatimizi yeniden kendimize çevirebilir miyiz?

24-27 Eylülde, sizi bu soruların cevabını beraber bulmaya davet ediyoruz. Festivalimizin teması “oyun”. Gelin, beraber oyunun hafifliğiyle hareket edelim, hissettiklerimizi yeni bir şarkıyla dönüştürelim, karmaşanın içinde nefes alabileceğimiz alanları açalım. Kendimize oynadığımız oyunları konuşalım ve oynayacak yeni oyunlar bulalım. 

“fest@home” ile ikinci kez, yine dört gün, muhteşem eğitmenlerle, hepsi birbirinden güzel derslerle sizi oyunun neşesine çağırıyoruz. Çünkü bazen dışarda ne olursa olsun, aşık olduğun bir yaşam kurmak için, yaşamının güzelliğini artırmak için yaşamına biraz hareket, biraz müzik, belki biraz dans eklemek yeter...

24 eylül:

 

10:00-11:00

Nihan
Hantal

12:00-13:00

Ayşe Selen
Akıner

Yoga // Oyunbozan

Bir sabah uyansan ve kendini bir oyunun içinde bulsan? Nasıl başladığının, nasıl biteceğinin farkında olmadığın bir oyunun.. Şu anda ilk aşamadasın. Bu derste hep birlikte oyunun kurallarını yazacağız. Yıllardır içimizde, zihnimizde taşıdığımız oyuncaklarımızı tanıyacağız. Çünkü, bu bizim oyunumuz; oyunu yazan da bozan da biziz.

Yer Gök Yemek Atölyesi: Permakültür Mutfağında Vata Sonbaharı

Ayurveda'ya göre sonbahar ve erken kış Vata Dosha zamanları. Bu mini 'Yer Gök Yemek Atölyesi', binlerce yıldır uygulanan ve özellikle Panchakarma gibi mono-diyet uygulamalarının temel reçetelerinden olan Kitchari ile kuvvetli probiyotik kaynağı ve karaciğer dostu bir içecek olan Pancar Kvass yapımını ve üretim sırasında çıkan evsel atıkları nasıl dönüştürebileceğinizi tecrübe etmek ve ana hatlarıyla permakültür mutfağını deneyimlemek odaklıdır. Kitchari ve Pancar Kvass reçeteleri katılımcılar ile iki gün öncesinden paylaşılacak ve arzu edenler sağlıklı bir sonbahar sofrası kurmak için şef eşliğinde uygulamaya katılabilecek.
 
Katılımcıların bir önceki yoga asana pratiğine katılmış olması atölyenin bütüncül bakış açısını deneyimlemek bakımından da son derece kıymetlidir.

14:00-15:00

Sinem
Mengi

Yoga // Kendi Terapistin Ol
Bu akış dersinde hareket eşliğinde kendimize bakacağız.
Aslında sorun başımıza gelenler değildir, sorun başımıza gelenlere nasıl yanıt verdiğimizdedir. Zihin, beden ve kalp anlaşıldığı ölçüde bizim özgürlük kapımızdır. Kendi terapistin olmak demek her gün buzdolabında yiyecek ne var diye kontrol ettiğimiz gibi kendimize bakabilmek demektir.

15:30-16:00

Oyuncak
Kardeşliği

Sohbet // Oyunu Bozanlar

"Oyunu Bozanlar" da bugün Oyuncak Kardeşliği'nin yaratıcısı Ümit ile çocukları oyuncaklarla buluşturma serüveninden ve hayalleri gerçekleştirmekten konuşacağız.

16:30-17:30

Uzm. Dyt. Ayça
Alara Aycan

18:00-19:15

Simon
Park

21:00

İlkgün
Amitabha

Diyet Efsaneleri ve Gerçekler

Ayça ile diyet efsanelerini, bildiklerimizi, bilmediklerimizi, diyet ile ilgili fikirlerimizi ve gerçekleri konuşacağız.

Yoga // Liquid Flow

Vinyasa akış pratiği olan bu derste Ashtanga ve Iyengar yoganın temelleri ve disiplini iler birlikte yaratıcılık taşıyan akış halinde bir pratik bizi bekliyor; klasik köklerin modern akışlarla birleşmiş taze ve ilham veren bir karışımı. Dinamik asanaları hareketli bir meditasyon olarak yaparken dikkatimiz hem fiziksel hem de enerjetik bedenimizde ve hem birbirini tamamlayan hem de birbirni iten hareketlerin uyumunda olacak.Yaratıcı akışların içinde nefesi, nefesin beden ve zihin üzerindeki etkisini gözlemleme şansımız olacak. Vinyasa Krama ilkeleri içinde beden, zihin ve ruhun uyanıp, canlanacağı yaratıcı bir hareket akışı için Simon ile bu derse davetlisiniz.

Kadın Çemberi

Çok eski zamanlarda kabileler şeklinde yaşarken kadınlar belli dönemlerde bir araya gelirlerdi... Birlikte hatırlamak, anda olmak, şefkati paylaşmak ,hikayelerimizle birbirimize ayna tutmak ve dişi gücümüzü farkedip, kabul etmek için çemberler vesilesiyle sihirli bir alan açılır, dönüşüm de o alana teslim olarak kendiliğinden olur. Kendimizi farketmek, birbirimizin bilgeliğinden ilham almak ve iç dünyamızla yeniden bağ kurmak için ortaklaşa yarattığımız kutsal bir farkındalık alanıdır bu.

Ay Nine’nin bizi her türlü içe doğru yönelten bu çok değerli enerjisi ile buluşmak üzere sizi kadın çemberine davet ediyoruz.

 

25 eylül

08:45-09:30

Gülay
Şahin

Meditasyon // İçimizdeki Çocukla Buluşma

İçimizde kalbimizin en derinininde  bizden hep ilgi bekleyen küçük bir çocuk var. 
Ve o bizim geçmişimiz.
İhtiyaç duydugumuz sevgi, kabul görme, destek ve onay, onu görmek, duymak ve barışmak ile mümkün. 
Benliğimizin en derinine ulaşmak için kendimizi duymayı ve görmeyi hissetmek için içimizdeki çocuğa elimizi uzatalım.

10:00-11:00

Fırat
Tosun

12:00-13:00

Ezgi
Turan

14:00-15:00

Didem
Okutgen

Yoga // Yolun Kendisi Ol

Yoga bir varış noktası değil, yolculuğun kendisidir. Bazen Hayatın içinde bu yol tıkanmış gibi hissedebiliriz ve bazen yaşadıklarımız yolda kalmamıza engel olur Ancak her ne yaşanıyorsa yola dahil olduğunu hatırlamak ve yaşamak, yol ile bütün ve barış içinde ilerlememizi sağlar.

El ve kol dengeleri çalışacağımız bu akış dersinde buluşalım.

Yaratıcı Sanat  Atölyesi: İzgeden İmgeye

Sanat oyun gibi hayatın provasını yapabileceğimiz, beklenmedik durumlara yaratıcı yeni çözümler bulabileceğimiz, eğlenerek keşfedebileceğimiz güvenilir bir alan sunar. Yaratıcı süreç insan varoluşunun bir parçasıdır, bir düzen kurma çabası, kaostan kaçıştır. . Oyun oynayan çocuk gibi kendi içsel süreçlerimizle bir dünya yaratmamızı ve gerçek dünya ile köprüler kurmamızı, zor zamanlarda başa çıkma becerilerimizi geliştirmemizi ve belirsizlikle birlikte yaşayabilmemizi sağlar.

Yoga // Ebe Sobe

Kendi bahçende, / Bir bakmışsın ebesin, /Bir bakmışsın sobeleyensin.
Kovalayansın... Kovalanansın...
Çanak,  çömlek patladıysa, / Oyuna yeniden başlayansın.

Her hâl kucaklandığında, bize kalan bir neşe, bir keyif. Ne bizi eğlenmekten alıkoyabilir ki?
Hep birlikte, eğlenceli bir pratikte, bedende hâlden hâle akarken, zihni ebelemeye, hissi sobelemeye var mısın?

 

15:30-16:00

1000 motorcu
1000 çocuk

Sohbet // Oyunu Bozanlar

Bu bölümde "1000 motorcu 1000 çocuk" un yaratıcısı İlker Kül ile motor ve fotoğraf sevdasının bir çocukları mutlu etme hareketine nasıl dönüştüğünü konuşacağız.

17:00-18:30

Joaquin
Gomez

Yoga // Harekette Akış

Mobiliteye dayalı bu akış dersinde hareketin hem aktif hem de pasif aralıklarını keşfedeceğiz. Pratik sırasında vinyasa akışları içinde eğlenceli ve güçlü bir çalışma yaparken eklem ve kasların güçlenmesini hedefleyeceğiz. Hareket açıklığını arttırırken güçlenmek isteyenleri bu derse bekliyoruz.

19:00-20:00

Hande
Arabacıoğlu

21:00

Deniz
Bağan

Mistik Dans

Bedeninizi, kalbinizi ve ruhunuzu özgür bırakın. Tüm bunlarla birlikte zihninizin de özgürleşmesi kolaylaşacak. Böylece 'yapma ve düşünme hali'nden 'olma ve hissetme hali'ne rahatça geçebileceksiniz. Kendinizi anda olmaya, yaratıcılığa ve içtenliğe açın.
Dans etmenin şifalı gücü sizi sarsın.

Sohbet // Hayata Oyunla Katıl

Hedef odaklı modern kültürün ortasında “oyun”la nasıl bir devrim yaratırız? Memeli beyni için oyun neden vazgeçilmezdir? Deniz’le, yetişkin hayatımızda oyunun yerini, ilişkilerden yogaya, zevk alma becerimizden hormonlara kadar inceleyeceğimiz keyifli bir sohbet ve küçük bir farkındalık alıştırması sizi bekliyor!

 

26 eylül

08:45-09:30

Günsu
Engin

Mindfulness: Farkındalık ve Şefkat

Bu derste, 20 dakikalık mindfulness meditasyonu ile farkındalık ve şefkati çalışacağız. Sonrasında paylaşım ve soru cevap alanı olacak.

10:00-11:00

Verda
Kutsal

Yoga // İçindeki Gücü Hisset

Oryantasyon çalışması ile başlayacağımız Hatha Yoga dersinde amacımız zihnimizi ve bedenimizi dengelemek olacak. İyi dersler!

12:00-13:00

Kent
Çiftçisi

Şehirde Doğal Yaşam Yolculuğu

Şehirde doğal yaşam yolcuğumuzda başımızdan geçenleri paylaşırken sizin de kendi yolculuğunuza neden çıkmanız ve nereden başlamanız gerektiğini konuşacağız. Bu yolculuk bir oyun olsa, o oyunda aklımızda tek tutmamız gereken kuralımız “Yeter ki istemek!”

14:00-15:00

Sinem
Er

16:00-16:30

World
Human Relief

Yoga // Kozmik Oyun

Bu eğlenceli vinyasa dersi tamamen hareket ile ilgili! Akışkanlık içinde hareket organlarımızı özgürleştirmeyi araştırırken biraz eğlenecek, devamlı değişen hayatlarımız içinde “ne çok sıkı, ne çok gevşek” olabilmek için temel olarak kendi zihnimizle nasıl çalıştığımıza bakacağız. Çeşitli yaratıcı ve oyuncu geçişlerle pozlar arasındaki gezintimizi doğru dozda çabayı bulmanın aracı olarak kullanacağız.

Sohbet // Oyunu Bozanlar

"Oyunu Bozanlar" da bugün World Human Relief ile tanışmak üzere Didem Sercan ve Duygu Solmaz ile birlikteyiz. WHR kurucusu Ayten Zara’nın sözleri ile hayran olduğumuz bir projeyi dinlemek üzere bu sohbete sizi davet ediyoruz.

“Bu hayatta en önemli şeyin ‘‘Sevgi’’ olduğunu, en yoksul kişinin bir seveni olmayan olduğunu öğrendim. Ve gördüm ki insan insana tutuna tutuna var olabiliyor. Sevgi dolu ve barışçıl bir dünya için umudumuzu insanlığa bağlamalıyız. Çünkü bir tek insan insanın zehrini alabiliyor.

Mevlana’nın bir sözü var ki duyduğumdan beri yüreğimde yatar;
       
Acının karşısında mum yak, Güneş gibi yükselirsin…

Sizler de Güneş olun…”

17:30-18:30

Janet
Stone

19:00-20:00

Kokopelli
Şehirde

Yoga // Kalp Yogası

Asanalar yoganın sadece bir bölümü ve pratiğin tüm niyetini ve zerafetini ifade etme gücüne de sahipler. Asana yoluyla yavaşlayabiliriz, nefes ile bağlantı kurabilir ve kalbimizin en derin özlemlerini deneyimleyebiliriz. Janet ile bu derste vinyasa akışları, mantralar ve nefes çalışmalarıyla kalbimize ve içimizdeki dünyaya temas edeceğimiz bir deneyim yaşayacağız.

Çöpten Toprağa - Kompost
Evlerimizden çıkan atığın 3’te 1’i organik maddelerden yani kompost yapılabilir çöplerden oluşuyor. Çöp yığınlarına giden evsel atıklarımız metan gazı salınımına dolayısıyla iklim değişikliğine sebep oluyor. Oysaki karbon ayak izimizi azaltmanın en kolay yolu bitki ve bahçe artıkları, mutfak atıkları, kağıt ve karton gibi organik atıklarımızı, kompost yaparak doğaya yeniden kazandırmak.

Sizlere biraz Kokopelli Şehirde olarak daha sürdürülebilir yaşam pratiklerini paylaşmak için çıktığımız yolcuklukta neler yaptığımızdan bahsedip sonrasında da evlerde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir nevi çöp turşulama yöntemi olan bokashi kompostunun nasıl yapıldığını anlatacağız. Ben ne yapabilirim ki dememek ve somut bir şekilde bir yerden başlamak için eğitimde buluşmaya bekliyoruz.

21:00

Gayatri
Senem

Çember

"Hayatın bize sunduğu 'oyun' u keyifle, dansla, müzikle, mantralar eşliğinde görebilmek, oyuna kendini katmanın ve doya doya tadını çıkarmanın zevkini yaşayacağın unutulmaz bir zaman dilimi yaşayacağız elele. Geçen festivalde katılanların hala etkisini yaşadığı bu 'oyun' da yeniden buluşmak dileğiyle"

 

27 eylül

08:30-09:15

Murat
Mısırlı

09:45-10:30

Cenk
Sarkuş

Meditasyon // Nefesine Alan Aç, Nefesin İle Alan Aç

Yapacağımız nefes teknikleri ve Hatha Yoga ile içten dışa ve dıştan içe alanımızı güçlendirip genişleteceğiz. Açtığımız bu alanda, Zihin ile Yaşam enerjisinin buluşması ‘An’ ına tanıklık etmek için görüşmek üzere...

Sesle Şifa

Ruh, zihin ve beden’in denge arayaşının arttığı bir dönemden geçerken, ses’leri, titreşimleri daha bilinçli kullanmak ya da kullanmamak! bize rahatlık katacak. Bu denge, evrende doğal olarak titreşimle zaten var. Ancak evde geçirdiğimiz uzun dönemler de doğadan da uzak kalıyoruz. 
    Bu çalışmamıza, kaselerin ve handpan’in rahatlatıcı sesini kullanan meditatif bir yolculuk ile başlayıp, kendi sesimizi ve mantraları kullanıp enerjimizi dengeli bir şekilde yükseltip devam edeceğiz.  Enerjimizi dengeli ve güçlü hale getirip güne ve diğer çalışmalara başlayacağız.

11:00-12:00

Marcel
Clementi

13:00-14:00

Serap
Bora Yüksel

15:00-16:00

Marcel
Martin

Bedenini ve zihnini güçlendir!
Bu güçlü master dersinde kol dengeleriyle birleştirilmiş farklı akışlar çalışacağız. Hem fiziksel hem de zihin olarak zorlayacak bu ders sizi yeni sınırlara taşıyacak. Hem kendi pratiğinizde hem de eğitmen iseniz verdiğiniz derslerde kullanabileceğiniz ipuçları öğreneceksiniz. Doğru hiza, anatomi ve güç üzerine odaklanıp, konfor alanınızdan çıkmak üzere sizi bu akış dersine bekliyoruz. Gelin, sınırlarınızla oyun oynayalım!

Çakralar ve Astroloji
-Enerji alanlarımızda gezegenlerin rolü nedir?
-Gezegenlerin ve çakraların enerjisini dengelemek için hangi egzersizleri yapmak uygundur?
-Gezegenlerin günleri nelerdir?
-Bu bilgileri hayatımızda nasıl kullanabiliriz?

...gibi soruların cevaplarını bulabileceğiniz bu atölyede gezegenlerin çakralarımızla beraber oynadıkları bu keyifli oyunun içeriğini ve dengesini de keşfe çıkacağız hep birlikte.

Denge Oyunu

Ayakta durduğumuz ya da adım attığımız her seferde bedenimiz bir denge yaratır. Bilinçsizce olan bu kompleks fiziksel süreci ancak dengemizi kaybettiğimizde farkederiz. Her seviyeye açık bu vinyasa dersinde, bu süreci farkındalıkla görmemizi sağlayacak farklı duruşlara gireceğiz ve bedenimizin her gün kendiliğinden yaptığı işlere daha derin bir farkındalıkla bakacağız. Bu bilgiyi asanalara taşıyacağız.

Attığımız her adım, aldığımız her nefes bizi bedenimizin doğasıyla daha derin bir bağlantıya sokarken, zihnimiz de içimizdeki yaşamın özüne odaklanacak.

Beden zihin ve kalple bir denge oluşturmak ve bütün olarak uyum içinde olmayı deneyimlemek üzere bu derslere davetlisiniz.

17:00-18:00

Seçkin
Köknar

Tai Chi ve Chi kung teknik ve enerjetik temel çalışmaları.

19:00-20:00

Daniel
Rama

Daniel Rama ile Master Class
Her seviyeye uygun bu derste geleneksel hatha yoga ile modern fonksiyonel hareketin birleşimi canlandırıcı bir pratik sizi bekliyor. Dersten ilham almış ve tazelenmiş olarak ayrılacaksınız!

21:00

Tülin
Bilen
Ali Aşkın
Elibol

Kapanış Sohbeti

O'yun(m) OLMA YOLCULUĞUNDA "HAKİKAT"

 
Janet
Stone
Daniel
Rama
Marcel
Clementi
Joaquin
Gomez
Simon
Park
Deniz
Bağan
Nihan
Hantal
Fırat
Tosun
Verda
Kutsal
Gayatri
Senem
Sinem
Er
Sinem
Mengi
Marcel
Martin
Serap
Bora Yüksel
Didem
Okutgen
Gülay
Şahin
İlknur
Amitabha
Murat
Mısırlı
Uzm. Dyt.
Ayça Aycan
Ezgi
Turan
Hande
Arabacıoğlu
Seçkin
Köknar
Cenk
Sarkuş
Ayşe Selen
Akıner
Günsu
Engin
Kokopelli
Şehirde
Kent
Çiftçisi
Oyuncak
Kardeşliği
1000 motorcu
1000 çocuk
World
Human Relief
Tülin
Bilen
Ali Aşkın
Elibol
 
BU ETKİNLİĞE 11 GÜN KALDI
Mar 10, 8:00 PM
Zoom üzerinden evinizde!
  • Grey Facebook Icon

Copyright ​© 2020 Dream Life Events