top of page
wise talks logo.png
wise talks speech bubble 1.png
wise talks meditator.png
wise talks speech bubble 2.png
wise talks speech bubble 3.png
wise talks....png
ezgi ders logo.png
"Tüm sanatsal ifade bedenden doğar" diyor Pollock. Yaşamımızdaki tüm güzel ve zor anlar da beden hafızamızda yerini alır. Bu dünyadaki evimiz olan "beden" ile ilişkimize sanatla nasıl bakabiliriz? Bu soruya estetik bir yanıt arayacağız, acaba neler bize ilham olur?
Ellerimiz neler karalar, gözlerimiz neleri seçer ve kağıt üzerindeki karşılaşmalarımız bedenimizin neresinde, hangi duyumlar ile hissedilir?
Sadece bazı hâllerde varolma izni verdiğimiz "bedenimize" ve bu bedenle kurduğumuz ilişkiye, sanat aracılığıyla bakmak için buluşalım.
 
Bu atölyede ihtiyacımız olacak malzemeler şunlar:
  • Renkli kalem (her türlü cinsten olabilir)
  • A4 kağıt
  • Ayna
Hareket ederek başlayacağımız atölye, çizim ve yazı ile devam edecek; sanatın farklı dalları ile perspektifimizi değiştirerek yaratıcı, spontane ifadeler verme pratiği yapacağız.
ezgi_online.png
1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde İktisat Anadal ve Psikoloji yan dal eğitimi aldı.
İstanbul Kent Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına devam etmektedir
 
2000 yılından bu yana profesyonel olarak Ebru Sanatını icra etmektedir   
Bu süreçte birçok karma ve kişisel sergiye katıldı.  2009 – 2015 yılları arasında çalışmalarını kendi atölyesi- Galatart‘ ta sürdürmüştür.
Sanatsal yaratıcı süreci “Transaksiyonel Analiz” ile birleştirerek, kurumsal şirketlere “Ekip içi iletişimi güçlendirme” eğitimleri vermektedir
 
İ.Ü. İTF Psikiyatri Anabilim dalı, Sosyal Psikiyatri Servisi'nde “Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Kursu”nu tamamlamıştır. Sanatın iyileştirici gücünü fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarda kullanmak adına çalışmalar yürütmektedir.
 
2015 - 2017 yılları arası İ.Ü. İTF Psikiyatri Anabilimdalı Sosyal Psikiyatri Servisinde Yataklı Servise ve Ayaktan gelen hastalara “Ebru ile Sanat Terapisi” atölyeleri yürütücülüğü yapmıştır.
 
Liv Hospital Ulus Medikal Onkoloji Hastalarına “Başucumda Sanat” Uygulamaları gerçekleştirmiş, Siyami Ersek Hastanesi Çocuk Servisinde 1 yıl çocuklar ile sanat terapisi yapmıştır.
 
2016 yılından bu yana Özel Fransız Lape Hastanesinde Akut Servis, Amatem ve Gero Psikiyatri”de Ebru ile Sanat Terapi atölyeleri ve Amerikan hastanesi bünyesinde Code Lotus programında "Terapötik Sanat Atölyeleri" yürütmektedir.
 
Özel atölyelerde kişisel gelişimi ve keşfi desteklemeye yönelik Terapötik/ iyileştirici Sanat Atölyeleri düzenlemektedir.
İstanbul Valiliği, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve yönetiminde olduğu Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile yürütülen "Öğretmenim Elimi Tut" projesinin danışma kurulunda görev yapmakta ve Proje Kapsamında Milli Eğitim Öğretmenleri hizmet içi eğitim programında İletişim Modülünü yönetmektedir.
bottom of page