top of page
Top

Çocuklar için

Ahşap Atölyesi

Çocuğunuzla birlikte ahşaba hayat vereceğiniz şahane bir cumartesi! 

2 Şubat 2020

Çocuğunuzla Balatta farklı bir gün geçirmek ister misiniz?

Sizi renkli sokakları, farklı atmosferi ile tarihi Balat semtinde  ahşaba dokunup, çocuğunuzla birlikte ilk eserlerinizi üreteceğiniz bir atölyeye davet ediyoruz.

Çocuklardan öğreneceğimiz çok şey var demiştik, siz de yaratıcı gücünüzü, merakınızı ve oyun duygunuzu çocuğunuzla beraber keşfedin. 

ahşap çocuk 3
Workshop,_Ahşap_Yontu,_Ayhan_Tomak_Atö

Bu çalışmayla çocuğunuzun el göz koordinasyonunu, dikkatini geliştirecek ve hayal gücünü akıtabileceği bir alan açacağız.

 

Minik ellerinden ve büyük kalplerinden çıkacak olan şaheserlere, gelin, beraber şaşıralım!

 

 

Dikkat: Etkinliğimiz 7 yaş ve üstü çocuklar için açıktır ve katılım 1 veli ve çocuk olmak üzere 2 kişi için geçerlidir.

Nedir
Ayhan
Tomak

1970 yılında Antakya’da doğan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. İstanbul Üniversitesinden mezun oldu. 1991 yılından itibaren, üniversite öğrenimi sırasında Ressam Erol Deneç önderliğinde kurulan İFAR Resim Grubu’nda yer aldı. Başta İstanbul olmak üzere, yurtiçi ve yurt dışında çeşitli resim sergilerine katıldı. Gazete ve dergilerde illüstrasyonlar, kitap kapak tasarımları yaptı.

 

2000’ li yıllarda ahşabı temel malzeme alarak, heykel çalışmalarına başladı. Geçmiş yıllarda edindiği ahşap yontu ile ilgili bilgi ve deneyimlerini heykellerinde kullandı. Yurt içi ve yurtdışında düzenlenen sergilere, ahşap heykel sempozyumlarına katıldı ve ahşap yontu workshopları gerçekleştirdi.

 

Heykel çalışmalarının yanı sıra fonksiyonel sanat alanında da kendi tasarımlarını hayata geçiren sanatçı, yine bu alanda çeşitli firmalara danışmanlık verdi.

 

2008 yılından bu yana, Helsinki Uluslararası Sanatçılar Birliği üyesi olan sanatçı, İstanbul’da sanat yaşamını devam ettirmektedir. Balat’taki atölyesinde kendi çalışmalarının yanı sıra ahşap yontu dersleri de vermektedir.

ayhantomak.com

Kim
Program
Program:

Güne Balat sokaklarında tanışarak başlıyoruz. Balat'ın rengarenk sokaklarından Ayhan Tomak Atölyesi'ne geçiyoruz ve burada Ayhan Hoca öncelikle bize neler yapacağımızı anlatıyor.  En önemsediğimiz konumuz olan güvenlik kurallarını, kullanacağımız aletleri tanıyarak ilk adımı atacağız.

Ayhan Hoca, bize ağaçların doğalarını, yapılarını anlatarak dersi başlatıyor. Çalışmak istediğimiz ahşabı seçtikten sonra artık ilk denemelere geçiyoruz.

ahsap.JPG
ahşap çocuk 2

Ağaçların damarlarını takip edip çizgiler oluşturmaya, ilk şekillerimizi ortaya çıkarmaya başlıyoruz. Yaklaşık iki saat sürecek ilk bölümden sonra bir molamız olacak.
 
Ve ikinci kez ahşapla buluştuğumuzda seçtiğimiz şekilleri, figürleri ahşap üzerinde çalışmaya başlayacağız ve günün hatırası olarak yanımızda götüreceğimiz işlerimizle etkinliğimizi bitireceğiz.

Çocuklar için Ahşap Atölyesi
Çocuklar için Ahşap Atölyesi
14 Mar 2020 12:00
Ayhan Tomak Atölye
Kayıt
bottom of page