top of page
Top
Bahar buluşması 14-05-21.jpg
Nedir

Üç günlük bir program hazırladık size. Evlerden çıkmadan önce, kendimize gelelim diye.

 

Güven, anlam ve keyif, bu üç günün temaları.

 

Günler muhteşem hocalarımızla ve yoğun bir yoga dersi ile başlayacak, sonra farklı konularda şahane isimler bizimle bildiklerini paylaşacaklar. Derslerde bize o gün için tavsiyeler verecekler, hemen deneyimleyebileceğimiz, bizi harekete geçirecek uygulamalar yapacağız. 

 

Dans edeceğiz, dinleyeceğiz, dinleneceğiz, paylaşacağız. 

 

Yormadan, yorulmadan, beraber bir nefes alacağız.

 

Bu etkinlik için hayalimiz ve niyetimiz şu:

 

Etkinlik sona erdiğinde, sanki bir öğleden sonrasında, camları açıp tatlı bir rüzgar sesiyle uyuyup uyanmışsınız, çok gerçek ve çok mutlu bir rüya görmüşsünüz gibi, hafif, keyifli ve mutlu hissetmeniz.

Sevgiyle,

Dream Life Events

1. gün - 14 mayıs

1. Gün

09:00-10:30

unnamed-3.jpg
Nihan
Hantal

12:00-13:00

yelina.jpg
Yelina
Tayfur

Güvenli Sulara Doğru

Güneş ile Ay, eril ile dişil, sıcak ile soğuk, gündüz ve gece... Tüm zıtlıklar bu bedenin içinde. Biri birinden daha iyi ya da daha üstün değil, ama bazen birini seçmen gerekir. Zihnin seni bambaşka hikayelerle farklı yönlere çekmeye çalışırken, aslında her şeyi çok iyi bilen kalbinde yatan sese güvenmeye hazır mısın?

Farkındalık ve Oryantasyon

Şu an neredeyim? Şu an nasılım?

Şu an, burada ne oluyorsa onu fark etmek ve bunu tamamen duyusal bir deneyimle yapmak, bize "Hazır mıyım, yeterince güvenli mi, burada kalmak mümkün mü?" gibi soruların cevabını çok doğal bir yolla verir. Çoğu zaman bu süreçleri fark etmeyiz bile. Oysa bu kendiliğinden oryantasyon hali, bir tür kendini gözden geçirme yöntemidir de. Şu an neredeyim? Şu an nasılım? Şu an neye ihtiyacım var? Bir yandan olup biteni fark etmek, köklenmek ve merkezlenmek için gereklidir. Öte yandan da Pandora'nın kutusunu; türlü duyguların, birbiri ardına gelen düşüncelerin, gelip giden duyumların, beklenmedik şeylerin kilitli kapısını açmadan önce kendimizi gözden geçirmek anlamına da gelir. 

 

Bu bir saatlik buluşmada, oryantasyon nedir, ne gibi işlevleri vardır, her birimizin farkında olmadığımız ne gibi oryantasyon ve farkındalık yöntemlerimiz var, bunlar üzerine konuşacağız. Buluşmanın sonunda sunacağımız egzersizler de, kendinize özgü "farkındalık" ve "oryantasyon" araçlarınızı bulabilmeniz için birer kılavuz olacak. 

16:00-17:00

gül dirican.jpg
Gül
Dirican

18:00-19:00

serdar prem.JPG
Serdar
Prem

Restoratif Yoga

Genişleme ve alan açma restoratif yoganın en can alıcı  özelliği. Hiçbir çabaya gerek kalmadan malzemeler yardımıyla yapılan bu uygulama klasik bir yoga dersinin temel pozlarını takip eder. Konforlu hale getirilmiş pozlarda derin açılma ve meditatif alan yaratılır. Yoga malzemeleriniz yoksa evinizdeki koltuk yastığı ve yastıklar, battaniyeler , uzun bir kuşak, blok yerine kalın kitaplar kulanabilirsiniz.

Güven Bilinci

Doğası dönüşüm, geçicilik ve değişkenlik olan bir yaşam döngüsünde tamamen güvence içinde olma arayışımızın bir çelişki olduğu başından bellidir. 

 

Peki, hepimizde var olan bu güven arayışı ve güvence itiliminin kaynağı nedir? 

İlişkilerimize, iletişimimize ve hayatımıza yansıması ne şekilde oluyor? 

Anlama çabasının ve kontrol arzusunun güven ihtiyacı ile bağlantısı nedir? 

"Güven Bilinci" nedir? 

 

Bu sorulara beraber cevap arayacağız. Yaşama karşı güvenli ve güvensiz bağlanmalarımız ve davranış formlarımıza bakıp, şifalamak ve geliştirmek için dua çemberi ile meditasyon yapacağız.

2. Gün

2. gün - 15 mayıs

09:00-10:30

Oytun.jpg
Oytun
Bodur

Bir Olma

Yoga kelime anlamı olarak kavuşma, bir olma hali, birleştirmek demektir. Bu yolda önce kendimizle kavuşmamız gerçekleşir. Bir olmamız ise dağılan düşüncelerimizi toparlayarak, sorumluluklarımızı, bize ait olmayan fakat bize yapışmış olan kimliklerimizi fark ederek gerçekleşir.
Bu Cumartesi, matlarımızda dağılan parçalarımızı birleştirmeye ne dersin ?

12:00-13:00

ferhat jak.jpg
Ferhat Jak
İçöz

Görünürde Anlamsız Dünyada Yönümüzü Bulmak
Varoluşçu filozoflar insan gözüyle hayatın anlamının görünmez olduğu konusunda fikir ortaklığı eder. Bizlerin deneyimlediği yerden hayat kendiliğinden hazır bir anlamı ve yönü ile gelmez. Sadece belli koşullar ve belli özgürlüklerle bizi kapsar ve bizden çok öteye uzanır. Bu seminerde hayatın bize getirdiklerini ve getirdikleri ile bizlerin neler yapabileceğini konuşacağız. Görece anlamsız görünen bir dünyada anlam bulmak ve yön inşa etmek insanın en büyük ödevidir.

16:00-17:00

Dicle Doğan.jpg
Dicle
Doğan

18:00-19:00

gayatri_cropped.jpg
Gayatri
Senem

Doğaçlama Dans

Zihnimizin kontrolünden uzaklaşıp bedenimizin yönlendirmelerine kulak versek her gün içinde bulunduğumuz oda başkalaşır mı?

Bu atölyede mekan ve beden ilişkisi üzerinden aşina olduğumuz sınırların ötesine keşfe çıkacağız.

Mantralarla Niyet Çemberi

Niyet etmek, dilek dilemek, dua etmek...

Tarih boyunca insanlık, niyet ve dileklerini çeşitli ritüeller aracılığı ile inandığı kaynağa sunuyor. Bazen de hiç ritüel olmaksızın dilinden dökülüveriyor. Bu etkinlikte dilimizden dökülen bolluk /bereket, sevgi/aşk ve şifa/sağlık niyetlerini kadim diller ile söylenen mantralar  ile sesimizle kaynağa duyuracağız. Ayrıca renkli kalemler ve kağıtlarla yazımız, resmimizle, sevdiğimiz ve niyetlerimizi yüklemek istediğimiz doğal taşlar, malalar, objeler, takılar ve niyetlerle ekeceğimiz tohumlar ile mühürleyeceğiz. BİRlikte kuracağımız çember niyetimize kuvvet olacak.

Işıkla... Aşkla...

3. Gün

3. gün - 16 mayıs

09:00-10:30

ateş bağdaş.jpg
Ateş
Bağdaş

Budokon Yoga

Sürekli ve dairesel rotasyona  geçişlere sahip bir Hatha Yoga Akışı olarak tanımlanan Budokon Yoga ile zihin ve bedeni sorunsuz ve olağan dışı bir şekilde keşfetmenin yoluna çıkacağız. Farklı disiplinler ve hareket sistemleri ile bedeni ve zihni, ezberlediğinin aksi yönünde geliştirmeye çalışarak hareketin sınırlarını Ateş'le araştırmaya var mısınız?

12:00-13:00

büşra kar.jpg
Büşra
Kar

16:00-17:00

dr emel.JPG
Dr. Emel
Uzunoğlu

Minimalist Yaşam

Minimalizm nedir, ne değildir konularında Büşra Kar, bize kendi deneyimlerini ve bu yolda öğrendiklerini anlatacak. Sadelikle, yüklerden arınmış bir hayat yaşamak için atacağımız adımları ve bu yaşam felsefesini konuşacağımız sohbet, evimizde uygulayabileceğimiz yöntemler ve çözümlerle bizi tanıştıracak.

Bedenin Derinlikleri

Miraslov Holub meşhur “Kapı” şiirinde der ki; 

“Git, kapıyı aç. Belki dışarda bir ağaç, ya da bir orman, bir bahçe ya da büyük bir kent var.”

Tıpkı şiirde bahsettiği gibi bedeninizin derinlerine bir kapı araladığınızda yada bir pencere; her gün birlikte yaşadığınız ama hiç tanımadığınız bir dünyaya adım atarsınız. O dünyada samanyolundaki yıldızlardan bile daha fazla sayıda mikroskobik canlı yaşar. Peki siz o dünyayı ne kadar tanıyorsunuz? Yaşayan tüm varlıklara gösterdiğiniz özeni birlikte yaşadığınız mikroorganizmalarınıza da gösteriyor musunuz? Bilerek veya bilmeyerek onlara nasıl fayda sağlıyor veya zarar veriyorsunuz? Yaptığınız diyetlerden, yediğiniz glutensiz ürünlerden, kullandığınız gıda takviyelerinden memnunlar mı acaba? Yada dışarıdan aldığınız probiyotik bakterileri aralarında istiyorlar mı? Bu bahar hep birlikte bir pencere aralayıp onlar hakkında konuşalım mı, ne dersiniz?

18:00-19:00

deniz bağan.jpg
Deniz
Bağan

Keyif Üzerine

Keyif, hayatımızın neresinde? Keyif aldıklarımız, günlük rutinimizde nerede kalıyor?

 

Keyif algımızı konuşacağız, hayata renk veren küçük şeylerden, sana iyi gelene dikkatini yöneltmekten ve buna izin vermekle başlayacak yeni nefesleri konuşacağız.

 

Bazen küçücük bir değişiklik, daha büyük kapıları açar. Sana gelmek isteyenlere izin versen, anın keyfini çıkarmayı kendine hak görürsen neler değişir, gel, beraber konuşalım.

Kim
unnamed.jpg
Nihan
Hantal
yelina.jpg
Yelina
Tayfur
gül dirican.jpg
Gül
Dirican
serdar prem.JPG
Serdar
Prem
Oytun.jpg
Oytun
Bodur
ferhat jak.jpg
Ferhat Jak
İçöz
Dicle Doğan.jpg
Dicle
Doğan
Gayatri Senem2.jpg
Gayatri
Senem
ateş bağdaş.jpg
Ateş
Bağdaş
dr emel.JPG
büşra kar.jpg
deniz bağan.jpg
Büşra
Kar
Dr. Emel
Uzunoğlu
Deniz
Bağan
Kayıt

Etkinlik Ücreti:

1 Günlük Katılım:

55 tl

3 Günlük Tam Katılım:

130 tl

(kdv dahildir)

BU ETKİNLİĞE 0 GÜN KALDI
Bahar rüzgarlarına evinizi açın!
bottom of page