top of page
wise talks logo.png
wise talks speech bubble 1.png
wise talks meditator.png
wise talks speech bubble 2.png
wise talks speech bubble 3.png
wise talks....png
fulya ders logo.png
Aşk sizi çağırdığında peşinden gidin
Yolları zor ve dik olsa da.
                                             Halil Cibran
 
Aşk şiirlerinin başkalarına yazıldığını sandık.
Oysa şairler, kendilerini bulma aşkıyla yazdılar en güzel şiirlerini. Bir 14 Şubat arifesinde  “Hayaller, Umutlar Çemberi”ne oturuyoruz. Sen o umudun adını ister aşk koy, ister hayal. Birbirimize şahitlik edeceğiz, derinlerden nasıl bir ses çıkmak istiyor soracağız.
Çemberin açılışında kalp meditasyonu yapacağız. Sorular soracağız, paylaşacağız, beraber küçük oyunlar oynayacağız. Çemberi paylaşımlarımızla ve mantralarla kapatacağız.
Kendinle bir sevdaya düşme yolculuğuna, doğaya, hayata, nefesine, bedenine, kalbinde ifade bulmak isteyen sese kulak vermeye ne dersin?
Bu çember için sanal bir sunağımız olacak, bu sunakta kutsanmasını istediğin yanında taşımayı sevdiğin bir eşyan yanında olsun. Bir mum, defter kalem, seni sıcak tutacak kıyafetlerin ve içeceklerin olsun.
Bilinmezliğin içinde kendine güvenmek için kendinle tanışmak, kendini dinlemek, bunu şefkatli bir alanda yapmak için bize katılmak ister misin? Kalbine güvenmek dışarıdaki kabukları çatlatacak olsa da bazen daha iyiyle kucaklaşmak için, kalkanları bırakmak gerek.
Işık girsin diye bazen çatlatmak gerek.
Çemberden ayrılırken kendine duyduğun aşkı büyütmüş olacaksın. Şimdi kendim olmak için neye ihtiyacım var? Kendimi bulmak, kendime sadık kalmak için? Kalbinin neşesini alır da gelirsen göreceğiz birlikten neler doğacak.
fulya_online.png
Fulya, 2004 yılında yogayla tanıştı.
2011-2014 yılları arasında Defne Suman ile Shadow Yoga çalıştı.
2013 yılında kurumsal hayattan ayrılarak, yaşamını ve kendini geliştirme isteği ile, sonradan kadim ruhların yuvası olarak tanımladığı Oregon Portland’a gitti. Burada hocası Defne Suman ile yoga, arkadaş grupları ile şifa çemberleri çalıştı.
Svagito Liebermeister’dan “Danışmanlığın Zen Yolu” eğitimini alarak Alman Terapistin öğrenciliğine başladı. “Aile Dizimi Terapistliği” eğitimleri aldı. Uzun zaman bu eğitimlerde yardımcı ekipte görev aldı, süpervizyon almaya devam ediyor. 2013 - 2018 yılları arasında Bulgar Psikolog Rumen Yankulov’la çalıştı.
2017 de Türkiye'de açılan 3 yıllık beden merkezli travma çözümleme eğitimi olan Organic Intelligence'ı bitirdi ve bu eğitimin açılacak devam eğitimlerinde mentörlük yapmaya hak kazandı. 2020 Yılında yine Türkiye'de açılan, 3 yıllık NeuroSystemics CARE eğitiminin de Mentörlerinden biridir.
Fulya Hindistan ve Nepal'de Budist manastırlarda uzun dönemli sessizlik ve meditasyon inzivalarına girer. Budizm'in Mahayana Geleneği üzerine eğitimler alır. Bireysel ve Grup seansları verir, Sessizlik ve Meditasyon İnzivaları sunar. Aynı zamanda Sinir Sistemi Güçlendirme Grupları için Boaz Feldman, Heath Wilson ve Molyn Leszcz'den mentörlük almaya devam ediyor.
 
bottom of page