top of page
Yeliz Can Lelitya Aile Dizimi-banner2.jpg
Ayvalıkta aile dizimi çalışması için Yeliz Can ile buluşuyoruz.

Gün boyunca çalışıp kalan zamanlarımızda Ayvalıkta gezeceğiz. Yaptığımız tüm çalışmalar ancak hayatla buluşunca, olduğumuz yere, ana dokununca bir anlam kazanıyor. Bu buluşma için Ayvalık eski sokakları, kendine özgü insanları, yerel tatları ve nefes kesici güneş batışlarıyla bizi sarıp sarmalayacak.

Geçmiş ve bugünü Ayvalıkta buluşturmak için sizi de aramıza katılmaya davet ediyoruz.


Aile Dizimi Hakkında:

Aile dizimi sistematik bir terapi yaklaşımıdır. Bu yaklaşımda birey daha büyük bir grubun, aile sisteminin bir parçası olarak değerlendirilir. Sevgi üzerine bir çalışmadır. Her eylem sevginin hareketidir.
Çok küçük yaşlardan itibaren ait olma ve taşınan büyük ve kör sevgi adına; aile, içinde yer alınan toplum, milliyet, cinsiyet gibi başlıklar altında aile sistemimizden birilerinin sorunlarını çözmeye ya da onları kurtarmaya çalışırız. Bazen de hiç farkında olmasak da bizden önce gelen aile bireylerinin yaptıklarını dengelemek adına kendimizi çeşitli durum ve davranış kalıpları içinde buluruz. Bireysel davranışlar, duygular ve tutumlar önceki kuşaklar tarafından etkilenir. Ancak bu durum çözüm getirmediği gibi yaşanılan kilitlenmeleri daha da artırır.

Aile dizimi çalışması ile tavır ve tutumlarımızın altındaki gizli dinamikleri gün yüzüne çıkarırız. Bu çalışmanın benzersizliği, sadece kilitlenmelere sebep olan dinamiklerin gösterilmesi değil, aile üyeleri arasındaki gizli iyileştirici güçleri de göstermesindedir. Böylelikle bütün sistem için yeni ve doğal bir denge sağlayabilir. Aile sistemi içinde sevgi ve kutsama tüm fertler tarafından sistematik yasalara uyulduğunda en iyi şekilde akar.
Hayata koşulsuz evet demeyi öğrenme yoludur. Anne-babamıza, ailenin diğer fertlerine, eşlerimize oldukları gibi evet demeyi öğrenmedir.

Gerçeklerle yüzleştiğimizde ve kalbimizin derinlerinde kabul ettiğimizde, alan açtığımızda gerçek büyüme, olgunlaşma, özgürleşme ve çözüm başlar. Hayatla uyum içinde ileriye hareket etmeye olanak sağlar. Kör sevgi bilinçli sevgiye dönüşür.
 

“Bir doğuş sana ebeveynlerin tarafından verildi, diğeri bekliyor. O doğuşu sen kendine vermelisin. Kendine anne ve baba olmalısın. O zaman tüm enerjin içeri yönelir, içsel bir halkaya dönüşür.” OSHO
Yeliz Can Lalitya.jpg
Yeliz Can Lalitya Kimdir?
1977 yılında Almanya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Uzun yıllar bilgi işlem sektöründe çalıştı ve yöneticilik yaptı.
 
2005 yılından beri dans, yoga ve meditasyonla ilgileniyor. Zeynep Aksoy ve Mey Elbi ile başlangıç ve ileri seviye yoga eğitimlerini tamamladı. 
 
Sistemik dizim çalışmalarına Alman terapist Svagito Liebermeister ile başladı. Kendisi ile hem temel hem de ileri seviye aile sergisi eğitimlerini tamamladı. Ardından bu yöntem üzerinde derinleşmek amacıyla Bulgar terapist Rumen Yankulov ile 3 senelik aile dizimi ve terapistlik eğitimini Bulgaristanda tamamladı. Cecilio Fernandez Regojo ile Sistemik Yönetim ve Organizasyonel Konstelasyonlar eğitimini tamamlamıştır ve uluslararası sertifikaya sahiptir.
 
Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri bölümünde zorunlu stajını tamamlamıştır.
 
3 yıllık SEI (Somatic Experiencing Institute) onaylı Somatik Deneyimleme eğitimini tamamlamıştır ve Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı ünvanına sahiptir. Somatik Deneyimleme programlarında halen Türkiye ve Brezilya'da asistanlık yapmaktadır. Somatik Deneyimleme yaklaşımında ileri düzey eğitimi olan Integral (Bütünleyici) Somatik Yaklaşım (ISP) eğitimini tamamlamıştır. Bu programın asistanlığına Türkiye'de devam etmektedir.
Program:

22 Eylül Cuma:

10:00
11:00 - 18:00

23 Eylül Cumartesi:

09:00
10:30 - 17:00

24 Eylül Pazar:

09:00
10:00 - 17:00
17:00

Otele giriş & tanışma
Aile Dizimi Çalışması

Kahvaltı
Aile Dizimi Çalışması

Kahvaltı
Aile Dizimi Çalışması
Kapanış Çemberi
Mekan:
Cavlıhane

Cavlıhane 1885 yılında Ayvalık’ın ilk yerlisi Rumlarca yapılmış büyülü güzellikte bir ev. Ayvalık’ın merkezinde, mahalle havasını yaşayabileceğiniz, eski kilise ve manastırlara, pazar yerine, yerel kahvelere ve çarşıya birkaç adım uzaklıkta ve aynı zamanda kalabalık ve gürültüden uzak bir konumdadır. Yöresel dokuyu, Ayvalık’ın yaşayan ruhunu hissedebileceğiniz, yüksek tavanlı, ahşap ağırlıklı mimarisiyle sıcak bir ev ortamı sizi bekliyor.

Ücrete dahil olanlar:

  • Aile Dizimi çalışmaları

  • İki gece konaklama

  • Kahvaltı

  • Seyahat sigortası


Ulaşım, öğle ve akşam yemekleri ve ekstra harcamalar katılımcılara aittir.

Covid ve benzeri önlem ve düzenlemeler kapsamında iptal olursa etkinlik ücretleri iade edilecektir. Normal koşullarda etkinlik ücretinin iadesi bulunmamaktadır.

*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı 1392 lisans numaralı Sezek Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

bottom of page