feride ayvalık logo.png
Aile Dizimi çalışmasında amacımız ailemizle olan bağlarımızı ve bize olan etkilerini daha iyi kavramak. Birlikte çıkartacağımız aile ağacımız yol haritamız olacak. Bu çerçevede dizim yöntemi, şamanik trans, sistemik ritüel çalışmalarıyla bilinçaltımızdan gelenlere kulak vereceğiz. 

Geçmişte yaşanmış olaylar değişmez ama geçmişe bakış açımız değiştiğinde geçmişin ruhumuzdaki duruşu değişir. Yaşanmış olaylar aynıdır, oyuncular aynıdır ama daha kapsayıcı bir anlayışla bakıldığında duruşlar yumuşar ve sevgiye alan açılır. Acıya ve kadere olan direnç kırılır ve travma böylelikle güç kaynağına, bilgeliğe, idraka dönüşür, bu da bize üzerine geleceğimizi inşa edebileceğimiz sağlam bir zemin verir.


Bütüncül bir çalışma yapısıyla, şifa niyetiyle bir araya gelmiş bir grubun güçlü sinerjisiyle geçmişiyle helalleşmek ve geleceği hakkında söz sahibi olmak isteyenleri bekliyoruz.

Bu çalışma, ilk defa Aile Dizimine katılanlar kadar bu alanda deneyimli danışanlar için de uygundur.
Aile Dizimi Nedir?

Bireyi aile bütününün bir parçası olarak algılayan Aile Dizimi, yaşamı daha akıcı, kolay ve tatmin edici bir deneyim olarak yaşamamızı engelleyen kalıplar, travmalar; sevdiklerimiz adına bilinçsizce yüklendiğimiz duygular ve en çok da bilincimizin dışında tutmaya çalıştığımız ancak varlıklarını bilinçaltımızda sürdürmeye devam eden aile sistemimize ait parçalarla yüzleşmemizi sağlayan etkili bir yöntemdir.

Bazen bu yüzleşme bizi sınırlayanın dönüşmesi için yeterli olur. Bazen ise bu yüzleşme sınırlarımızı kabul etmekten başka bir seçeneğimizin olmadığını görmemizi sağlayarak günümüzün popüler ‘her şeye muktedir, özgür birey' yanılsamasından çıkıp yaşama karşı daha alçak gönüllü bir duruş kazanmamıza yardımcı olur. Belki de Aile Diziminin batı anlayışına kattığı en büyük değer, esas özgürleştirici olanın sınırlarımızı kabul ederek yaşamak olduğudur.
feride_ders_logo.png
Feride Gürsoy Kimdir?
1969 yılında İstanbul’da doğan Feride, kişisel gelişim, sağlık ve çevre konularına duyduğu tükenmeyen ilgisi ve bu konularda insanlara ilham vermesiyle tanınır.  

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlığı bölümünden mezun oldu. 1993 yılında reklam sektöründeki müşteri temsilciliği görevinden ayrılarak yoga ve meditasyona başladı. 1995 ve 1996 yıllarında karayoluyla Hindistan’a giderek merak ettiği alternatif varoluş biçimlerini görme şansını yakaladı. Aynı yıl Bodrum’a yerleşti. 

1996 yılında, Buğday Vejeteryan Restoranı’nda ve Doğal Ürünler dükkanında Victor Ananias’a ortak oldu. Daha sonra Türkiyedeki organik hareketin lideri olan Victor sayesinde beslenme ve ekoloji konularındaki farkındalığı arttı. 1997 yılında uygulamaya başladığı çiğ beslenme onu yüreğini izleme konusunda cesaretlendirdi. Ekolojik projelere duyduğu ilgi sonucu Permakültür kurslarına ve saman balyası ev yapımı atölyesine katıldı. Victor Ananias’ın yapımcılığı üstlenmesiyle, Alp Ekşioğlu’yla birlikte Bodrum, Karakaya Köyünde, Türkiye için henüz yeni bir kavram olan ekolojik mimariyle bir ev inşa ettiler. Bu ev daha sonra ortağı Alp’le kurdukları Karakaya Meditasyon Kampı’nın mekanı olarak kullanıldı. Bundan iki yıl sonra İstanbul’daki Kun Meditasyon merkezinin kurdular. 

1999’da yaşanan büyük deprem Feride’nin yaşamında önemli değişimlere neden oldu. Deprem sonrasında Türkiye’de insanların yaşam tarzlarını sorgulamaya başladıklarını ve ruhsal gelişime genel bir ilgi oluştuğunu gözlemledi. Bu durum yaşam amacını daha iyi belirlemesine neden oldu. 1999’da Şamanizm’e duyduğu ilgi onu Moğolistan’a götürdü. Özleminin şifa alanında çalışmak olduğunu anlayarak yarı profesyonelce yaptığı fotoğrafçılığı bırakıp 2000-2003 yılları arasında Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Şamanik - Enerji ve danışmanlık eğitimleri aldı. Pulsation, Primal, Tantra, Diamond Breath, Hipnoz, Vipassana, Satori, Sufi zikirleri gibi pek çok workshop ve meditasyonlara katıldı. 

2001-2006 yılları arasında Svagito Liebermeister’dan aldığı aile dizimi eğitimlerine 2010-2013 yıllarında Mehmet Zararsızoğlu’yla devam etti. Svagito Liebermeister’ın aile dizimi üzerine olan ‘Sevginin Kökleri’ adlı kitabını Türkçe’ye çevirdi. 2006 yılında başladığı dizim çalışmalarını 2009’dan beri profesyonelce sürdürüyor.  

2016 yılında 3 yıllık Somatik Deneyimleme eğitimini tamamladı ve ertesinde Raja Selvam’dan İntegratif Somatik Psikoloji ileri eğitimi ve Ale Duarte’den Çocuklarla Somatik eğitimleri aldı. Bağlanma psikolojisiyle ilgili Diane Poole Heller’ın DARE eğitimine devam ediyor.  

2019 yılında Daan Van Kampenhout’un Sistemik Ritüel eğitimine katıldı. Atalarla şifa ve şamanik enerjiyle ilgili Daniel Foor, Tirzah Firestone, Steven Farmer’ın online eğitimlerine katıldı.  

Sağlıklı yaşam ve beslenmeye olan ilgisi sonucu 2007’de ACHS (Australasian College of Health Sciences)’dan ‘Master Herbalist’ eğitimi aldı. Sağlık koçluğu eğitimini High Energy Academy’de tamamladıktan sonra Functional Alliance’da öğrenimine devam ederek Fonksiyonel Beslenmeci oldu. 

2008 yılında kızı İda dünyaya geldikten sonra topluluk olmanın önemini kavrayarak Bodrum’da sağlıklı yaşam, ruhsal gelişim ve çevre konularına meraklı annelerle bir arada bu değerlerin sürdürülebileceği bir yaşam tarzı kurmaya yöneldi. Bu çerçevede Waldorf tarzı eğitim sunan İmece Çocuk Bahçesi, Bodrum Eğitim Sanatı Derneği, Samanlık Ekolojik Komşuluk, Karakaya Meditasyon Merkezi ile ilgili çalışmalar yaptı.   
Program:

12 Mayıs Perşembe:

13:00
14:00 - 19:00
20:00

13 Mayıs Cuma:

08:30
10:30 - 18:00
18:00 - 19:00
19:30
20:00

14 Mayıs Cumartesi:

08:30
10:00 - 18:00
18:30
20:00

15 Mayıs Pazar:

09:00 - 10:00
10:30 - 12:00
13:00

Otelde giriş & tanışma
Aile Dizimi Çalışması
Akşam yemeği

Kahvaltı
Aile Dizimi Çalışması
Ayvalık Gezisi
Şeytan Sofrası
Akşam yemeği

Kahvaltı
Aile Dizimi Çalışması
Cunda Gezisi
Akşam yemeği
Kahvaltı
Kapanış Çemberi
Otelden Çıkış
Konaklama:
Cavlıhane

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/3

Cavlıhane 1885 yılında Ayvalık’ın ilk yerlisi Rumlarca yapılmış büyülü güzellikte bir ev. Ayvalık’ın merkezinde, mahalle havasını yaşayabileceğiniz, eski kilise ve manastırlara, pazar yerine, yerel kahvelere ve çarşıya birkaç adım uzaklıkta ve aynı zamanda kalabalık ve gürültüden uzak bir konumdadır. Yöresel dokuyu, Ayvalık’ın yaşayan ruhunu hissedebileceğiniz, yüksek tavanlı, ahşap ağırlıklı mimarisiyle sıcak bir ev ortamı sizi bekliyor.

ETKİNLİK ÜCRETİ:

Dizim Açtırmak İçin Katılım Bedeli: 5.900 tl -Dizim açtırma kontenjanımız dolmuştur.-
Temsilci Olarak Katılım Bedeli: 5.050 tl

 

Ücrete dahil olanlar:

  • Aile Dizimi çalışmaları

  • Üç gece konaklama

  • Kahvaltı & akşam yemekleri

  • Gezi ve keşifler

  • Seyahat sigortası


Ulaşım, öğle yemekleri ve ekstra harcamalar katılımcılara aittir. Fiyatlara KDV dahildir.

Covid ve benzeri önlem ve düzenlemeler kapsamında iptal olursa etkinlik ücretleri iade edilecektir. Normal koşullarda etkinlik ücretinin iadesi bulunmamaktadır.

*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı A 11117 lisans numaralı Magic Luxury Service Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

Kayıt Formu

Kaydınız alınmıştır, en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.