5 element logo.png
3-6 Haziran’da Yenice Vadi’nin ekolojik ve masalsı atmosferinde buluşuyoruz.
 
Bu buluşmada, Qigong ve Ses aracılığıyla doğadaki ana 5 elementle çalışıyor olacağız.
 
Tüm yaşam bu elementlerin (Su, Ağaç, Ateş, Metal, Toprak) uyumundan oluşur. Bütün bu elementler bizim doğamızda da mevcuttur.
 
Eğer canlılık varsa hareket de vardır. Qi, yaşam enerjisidir.
Yaptığımız Qigong ve Ses çalışmaları vasıtasıyla akışı sağlayarak yaşam enerjimizi arttırıp, ifademizi geliştireceğiz.
 
Bu süreçte uygulayacağımız 5 Hayvan Qigong’unu, her biri bir elementi temsil eden 5 hayvan hareketi ile çalışacağız. (Kaplumbağa, Yılan, Turna Kuşu, Kaplan, Ejderha)
Her hayvanın (elementin) kendi hareket döngüsü bulunur.
Buluşma boyunca, hem Qigong hem ses ve nefes egzersizleri yoluyla bu döngülerin bağlı olduğu 5 ana organı, bağlı oldukları meridyenleri, bunların gerisinde karakterimizi oluşturan duygularımızı ve ifade biçimlerimizi keşfedeceğiz.
 
Kışı geride bırakırken bu buluşmanın, bedenimizi, duygu ve düşünce paternlerimizi anlamak, bol egzersiz yapmak, doğa ile bağ kurmak, doğal leziz yemeklerle beslenmek, bir arada serbest hareket etmenin ve ses çıkartmanın zevkine varmak için harikulade bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.Bir araya gelmeyi heyecanla bekliyoruz.
Sizinle iletişime geçmemizi isterseniz buraya tıklayarak ulaşacağınız ön kayıt formunu doldurmanızı isteyeceğiz.
ece.png
Ece Dündaralp
Tai Chi Chuan, Ece Dündaralp  in çocukluk yıllarından beri profesyonel olarak yaptığı çeşitli sanat ve spor çalışmaları sonucunda vardığı bir nokta oldu. 2008 yılında Tai Chi ve Qigong çalışmaya başlayan Dündaralp , bu sistemin, etkilerini farkettikçe hayatının merkezine almaya başladı. Seçkin Köknarın isteği ile 2009 ve 2014 yılları arasında kendisinin asistanlığını yaptı.  2015 yılında, Çine giderek, Wudang manastırında kaldı. Wudang Baş Rahibi You Xande ile de çalışma imkanını buldu. Usta Yuan Limin ve Tian Lifang  dan Taichi ve Qigong eğitimi aldı. Çin seyahatinden döndükten sonra edindiği deneyimleri paylaşmak adına, çeşitli organizasyonların yanı sıra İstanbul’da düzenli dersler vermekte.
Instagram: ece.dundaralp
Nilüfer Ormanlı
Nilüfer Ormanlı ses kâşifi, besteci, şarkıcı ve performans sanatçısıdır.
Film, video, tiyatro ve dans projeleri için müzik üretmiştir. Sayısız kere festival ve konserlerde sahne almıştır. 
90’lı yılların ortalarından bu güne müzik (deneysel, doğaçlama, avangart) icra etmiş, sayısız müzisyen ve sanatçıyla iş birliği yapmaya devam etmiştir.
Müziğin ve ses frekanslarının iyileştirici etkilerini ve müzikal formları öğrenmeye ve derinlemesine araştırmaya ömrünü vakfetmiştir.
Somatik hareket, Qi Gong, yoga, sanat terapisi, nefes ve beden terapileri alanlarındaki bilgi ve birikimleriyle desteklediği atölye, eğitim ve bireysel çalışmaları “Ses Kaşifleri” çatısında paylaşmaktadır.
 
Çalışmalarında “Derin Dinleme yetilerinin” keşfi ve geliştirilmesi merkezi bir öneme sahiptir.
Instagram: seskasifleri
Program:
Mekan:
Yenice Vadi,
Doğal Yaşam Köyü

1/4

Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, geleneksel yerel malzemeler kullanılarak inşa edilmiş, ağaçlarla kaplı dağlarla çevrili tenha bir vadide yer almaktadır. Vadi yapılırken tek bir ağaç bile kesilmemiştir.

 

Amacımız size sağlıklı, kendine değer veren bir topluluğun ruh halinizi nasıl değiştirebileceğini göstermek. Doğanın gücü, lezzetli yemekler, temiz hava, yoga, nefes çalışmaları, meditasyon ve hareket hepimize iyi gelecek. 

“Sağlıklı yaşam konsepti ve yaşam alanı”


Vadi’nin tam tepesinde, ağaçların ortasında yer alan 95 m2’lik yoga alanımız köyün ve çiftliğin manzarasıyla harika konuşlanmıştır. Shala’nın tüm kapılarını açtığımızda esintiyi hissetmek oldukça ferahlatıcı olmakla beraber; kış mevsiminde odanın ortasındaki yanan soba ile birlikte içinizi ısıtan bir pratik yapmak mümkün. 

Mutfağımızda sağlıklı ve lezzetli yemeklerimizi hazırlamak için bahçemizden ve Yenice köyünden tedarik ettiğimiz, taze organik malzemeler kullanıyoruz. Soframıza kendi seramızda ve tarlalarımızdan sebzelerle salatalar yapıyoruz, taze yumurtalar vadide serbest dolaşan tavuklardan geliyor.


NELER GETİREBİLİRSİNİZ?

-    Dilerseniz kendi matınızı, su mataranızı
-    İçinde rahat hareket edebildiğiniz terletmeyen kıyafetler
-    Akşam serinliği için sweatshirt
-    Kendi enstrümanınızı
-    Konser ve Ateş Gösterisi gecesi için giymek istediğiniz kıyafeti


KAMP ÜCRETİ:

Tek Kişilik Oda:  3050 TL
Çift Kişilik Oda:  2600 TL
Üç Kişilik Oda:   2450 TL

 


Kamp ücretine dahil olanlar:

- Tüm çalışmalar
- Sabah organik kahvaltı ve akşam vejetaryen yemek
- Seyahat sigortası

Covid ve benzeri önlem ve düzenlemeler kapsamında iptal olursa etkinlik ücretleri iade edilecektir. Normal koşullarda etkinlik ücretinin iadesi bulunmamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin:

0536 327 28 67

0532 565 69 25

*Bu etkinlik Tursab'a kayıtlı A 8979 lisans numaralı Vali Bey Turizm Acentesi aracılığıyla gerçekleşecektir.

BU ETKİNLİĞE 18 GÜN KALDI
03 Haz 17:00
Yenice Vadi, Doğal Yaşam Köyü